Сонячні електростанції стали найпопулярнішими в Україні

Вівторок, 3 квітня 2018, 14:50
 

У I кварталі поточного року введено в експлуатацію 159,4 МВт потужностей об’єктів, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел за "зеленим" тарифом. З них майже 100 МВт - сонячні електростанції.

Про це інформує прес-служба Держенергоефективності.

Для порівняння, зазначений показник перевищує весь обсяг потужностей, встановлених протягом усього 2016 року (121 МВт), і становить більше половини, а саме - 61% від обсягу потужностей, введених протягом 2017 року (257 МВт).

За даними Держенергоефективності, за перші три місяці 2018 року було встановлено:

– майже 100 МВт сонячних електростанцій;

– 47 МВт вітроелектростанцій;

– 6,2 МВт електростанцій на біогазі;

– 5,1 МВт електростанцій на біомасі;

– 1,5 МВт малих ГЕС.

"Все це ще один позитивний сигнал для інвесторів, а також банківських установ і міжнародних фінансових організацій про те, що відновлювана енергетика України стає все більш привабливою сферою для роботи, а проекти – затребуваними", - прокоментував глава відомства Сергій Савчук.

Загалом, із початку 2015 року у секторі відновлюваної електроенергетики введено 567 МВт нових потужностей, що працюють за "зеленим" тарифом, у встановлення яких інвестовано понад 550 млн євро.

Cтаном на сьогодні встановлена потужність об’єктів відновлюваної електроенергетики (без урахування окупованої території АР Крим), яким встановлено "зелений" тариф, становить 1,5 ГВт.

Нагадаємо, за останні три роки в Україні більше 3 тисяч приватних домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 51 МВт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua