РФ думає дозволити транзит товарів з України, але хоче "все бачити"

П'ятниця, 2 березня 2018, 11:55

Новий порядок транзиту товарів, що передбачає їх повну простежуваність на території Євразійського економічного союзу, міг би вирішити проблему перевезення санкційної продукції через РФ.

Про це заявив перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов на колегії ФМС в п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна".

"Якщо цей порядок буде забезпечений системою повної простежуваності, тоді ми зможемо забезпечити транзит для учасників зовнішньоторговельної діяльності, і вантажі з України, з країн Євразійського економічного союзу, Європейського союзу зможуть через територію РФ проходити безперешкодно, без будь-яких ускладнень, але за умови повної простежуваності", - сказав він.

Шувалов нагадав, що в РФ діє заборона на транзит з України через територію РФ.

"По суті, це пов'язано із забороною на ввезення цілої групи товарів, які стосуються контрсанкціоної нашої тематики. Тим не менш, пропоную, щоб ми з нашими партнерами по ЄврАзЕС як можна швидше погодили новий порядок транзиту", - сказав перший віце-прем'єр.

"Ми повинні бачити - звідки, який товар, де він закінчив свій рух і яким чином він переданий для реалізації", - зазначив Шувалов.

На початку року президент Росії Володимир Путін продовжив на півроку транзитні обмеження з України до Казахстану і Киргизії.

Указ передбачає, що транзитні перевезення вантажів з України до Казахстану чи Киргизії через РФ здійснюються лише з Білорусі "за умови застосування до вантажних приміщень, ємностей та інших місць, в яких перебувають товари, засобів ідентифікації що функціонують на основі технології системи "ГЛОНАСС", а також за наявності у водіїв облікових талонів".

Через обмеження Україна поскаржилася у СОТ.

У своїй скарзі Україна оцінила скорочення експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі 2016 року через такі дії РФ у 35,1%, зокрема до Казахстану - на 45,5%.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"