"Газпром" вперше з початку року виконав зобов'язання по транзиту

П'ятниця, 16 березня 2018, 09:55
 

Російський "Газпром" 15 березня вперше з початку 2018 року підняв тиск на вході в газотранспортну систему України до контрактного рівня.

Про це повідомила прес-служба оператора ГТС - держкомпанії "Укртрансгаз".

"Можливо, якесь велике свято? Сьогодні вперше з 12 грудня 2017 року "Газпром "підняв тиск в транзитних магістральних газопроводах на вході в ГТС України до мінімального контрактного рівня - 60 кгс/кв. см", - відзначили в "Укртрансгазі".

У прес-службі оператора ГТС нагадали, що "Газпром" регулярно знижує тиск газу на кордоні.

"Останні роки" Газпром "зовсім не балує нас виконанням своїх технічних зобов'язань по транзитному контракту, всього лише 10% таких" святкових "днів (36 днів - ред.) було в 2017 році", - підкреслили в "Укртрансгазі".

Нагадаємо, 1 березня ПАТ "Укртрансгаз" повідомив, що російський "Газпром" з початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході до ГТС України, що відповідало хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Також  "Газпром" повернув "Нафтогазу" авансовий платіж, сплачений українською стороною в рамках виконання рішення арбітражу, і відмовився постачати газ за передоплатою. В Києві заявили, що вважають це відмовою виконувати арбітражне рішення.

3 березня російський "Газпром" заявив про початок процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

Рекомендуємо почитати: "Прикрутили". Все, що треба знати про нову "газову війну" і закриті школи

Читайте також: На "трубі": репортаж з диспетчерської української ГТС

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"