Могеріні закликала "Газпром" поважати зобов'язання перед "Нафтогазом"

Понеділок, 12 березня 2018, 14:15
 

Російський газовий монополіст "Газпром" повинен поважати свої контрактні зобов'язання, зокрема, з постачання газу Україні в рамках рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з "Нафтогазом України".

Про це заявила Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні на спільному з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом брифінгу в Києві.

"Ми обговорили з прем'єр-міністром недавнє рішення "Газпрому" зупинити вже оплачені поставки газу в Україну. Ми дійшли згоди в тому, що "Газпром" повинен поважати свої контрактні зобов'язання. Європейська комісія проводить інтенсивні дискусії за участю віце-президента Марош Шефчович, щоб досягти позитивного вирішення цього питання", - сказала вона.

Як повідомлялось, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. 

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Пізніше стало відомо, що "Газпром" подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу у справі про постачання газу, у справі про транзит апеляція буде подана до кінця березня 2018 року.

Більш детально про те, чим закінчився спор між двома енергетичними гігантами з урахуванням останнього і попередніх рішень, хто кому і скільки винен, читайте в матеріалі: Нафтогаз vs Газпром: хто виграв битву під Стокгольмом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"