У "Газпромі" відреагували на рішення Стокгольмського суду

Четвер, 1 березня 2018, 09:53
 

Російський "Газпром" підтвердив необхідність виплатити 2,56 мільярда доларів за результатами двох проваджень з НАК "Нафтогаз України" в Стокгольмському арбітражі.

Про це йдеться у відповіді "Газпрому", передає "РИА Новости".

Однак в компанії відзначили, що не згодні з таким рішенням суду і мають намір захищати свої права всіма законними методами.

"Газпром" висловлює незгоду з даним рішенням арбітражу", - йдеться в заяві російського монополіста.

У компанії відзначили, що раніше суд погодився з аргументами "Нафтогазу" про різке погіршення стану української економіки, що спричинило зниження попиту на газ і невиконання зобов'язань "Нафтогазу" з відбору газу.

"Однак щодо "Газпрому", який посилається на зниження закупівель європейськими клієнтами компанії як на головну причину зменшення транзиту через Україну, цей аргумент прийнятий до уваги не був", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" пропонує направити виграні у "Газпрому" 2,56 мільярда доларів на збільшення внутрішнього газовидобутку та енергоефективність.

Нагадаємо, в середу, 28 лютого, стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. 

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Більш детально про те, чим закінчився спор між двома енергетичними гігантами з урахуванням останнього і попередніх рішень, хто кому і скільки винен, читайте в матеріалі: Нафтогаз vs Газпром: хто виграв битву під Стокгольмом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"