Dragon Capital купує бізнес-центр в центрі Києва

П'ятниця, 19 січня 2018, 09:30
 

Dragon Capital Investments Limited звернулася до Антимонопольного комітету за дозволом на купівлю "Ірпінь-Будпроект-Плюс", що володіє бізнес-центром класу "А" в Печерському районі столиці.

Про це йдеться в повідомленні АМКУ, передає "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням АМКУ, Dragon Capital планує придбати частку в статутному капіталі підприємства, що забезпечує перевищення 50% голосів у органах управління.

Київрада у 2011 році продала "Ірпінь-Будпроект-Плюс" ділянку 0,08 га по вулиці Велика Васильківська, 98 за 3,4 млн грн для будівництва офісного комплексу.

За інформацією на сайтах агентств нерухомості, даний бізнес-центр виставлявся недавно на продаж за ціною 15,5 млн ​​доларів.

"Ірпінь-Будпроект-Плюс" зареєстровано у 2007 році. Власниками підприємства, згідно з держреєстром, є кіпрська Akkeron Management Limited, британська Golden Bond Limited і Evis LTD (Беліз), а кінцевими бенефіціарами вказані Ангелос Пафітіс, Михайло Постоловський і Дмитро Єрінов.

Згідно з балансом, до кінця 2016 року його основні засоби становили 92,45 млн грн, сумарні активи - 106,64 млн грн.

Статутний капітал "Ірпінь-Будпроект-Плюс" у 2016 році зріс з 0,05 млн грн до 144,05 млн грн, в тому ж році були погашені короткострокові кредити банків на 46 млн грн, а в цілому поточні зобов'язання скоротилися зі 101,89 млн грн до 0,24 млн грн.

Дані за 2017 рік поки відсутні.

Dragon Capital Investments афільована з інвестиційною компанією Dragon Capital.

Dragon capital — одна з найбільших інвестиційних компаній України. Компанія була створена 2000 року в Києві вихідцем з чеської інвестиційної компанії Wood&Co Томашем Фіалою, якому належить контроль над компанією і сьогодні.

Крім Фіали, в компанії мають частки міноритарні акціонери. Донедавна серед них був один з найбільших світових банків Goldman Sachs.

Компанія надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг для корпоративних і приватних клієнтів. Брокерський відділ Dragon Capital є найбільшим українським торговцем акціями. Крім торгівлі на фондовому ринку, компанія також інвестує в український ринок житлової та комерційної нерухомості.

Так, британський фонд DUPD, створений Dragon Capital у лютому 2007 року, вже інвестував понад 250 млн дол у низку проектів в Україні.

Серед них — житловий комплекс Obolon Residences, котеджне містечко Green Hills, клубне селище Riviera Villas, мережа гіпермаркетів "Нова лінія", компанія Arricano, яка інвестує в об'єкти торгової нерухомості: торгово-розважальні центри Skymall (Київ), Sun Gallery (Кривий Ріг), City Mall (Запоріжжя), Inter Mall (Сімферополь).

До активів інвесткомпанії входить також компанія "Медіа-ДК", яка видає журнал і сайт "Новое время". Фіала також очолює Європейську бізнес-асоціацію і вважається одним з найвпливовіших інвестбанкірів в Україні.

До інвестицій компанія ставиться вкрай обережно. Український Forbes свого часу охрестив Фіалу "Капітаном обережність". Так, його компанія ніколи не інвестувала в акції позикові гроші.

В кінці 2017 року він повідомив, що "Драгон Капітал" спільно з ко-інвесторами, серед яких - Goldman Sachs, Джордж Сорос, OPIC, планує у 2018 році забезпечити приплив в Україну до 300 млн доларів інвестицій.

Фіала відзначив, що в 2017 році оцінює обсяг інвестицій "Драгон Капітал" в Україні в 100-150 млн доларів.

Нагадаємо, у липні 2017 року антимонопольний комітет дозволив Dragon Capital купити у БТА Банку два бізнес-центри.

Читайте також інтерв'ю з гендиректором інвесткомпанії Dragon Capital Томашем Фіалою: "Без МВФ ми навіть до президентських виборів не дійдемо"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!