В Україні тарифи на електроенергію для бізнесу вищі, ніж у більшості країн Європи – Герус

Вівторок, 16 січня 2018, 17:20
 

Після останнього підвищення тарифу для непобутових споживачів, ціни на електроенергію стали вищими, ніж у більшості країн Європи.

Про це експерт з енергетики Андрій Герус заявив під час брифінгу у Верховній Раді.

За його словами, це підвищення вплине на малий, середній і великий бізнес, бюджетні установи та організації.

"Найгірше в цьому підвищенні те, що від нього немає користі, бо фактично основна причина підвищення тарифів – це формула "Ротердам+", і вугілля в тарифах тепер буде закладатися по ціні 2500 гривень. У 2015 воно закладалося по 1100 гривень, тобто за два роки ціна виросла на 130%", - заявив Герус.

За підрахунками експерта, теплова генерація отримає додатково 12 мільярдів гривень, з них 10 мільярдів – компанія ДТЕК Ріната Ахметова.

"Бізнес отримає тарифи вищі ніж у більшості країн Європи. Найвищі тарифи в Україні для бізнесу в Луганській області. Мала б бути якась підтримка, а замість цього – найвищі тарифи на електроенергію", - заявив Герус.

Високі тарифи також будуть в Чернігівській, Рівненській, Сумській, Закарпатській, Тернопільській, Вінницькій і Житомирській областях.

Нагадаємо, з січня 2018 року тарифи на електроенергію для непобутових споживачів зросли на 8-11% в залежності від регіону і постачальника.

Раніше повідомлялося, що НКРЕ підвищило прогнозну оптову ринкову ціну на електроенергію у 2018 році на 16,2%.

Зростання оптової ринкової ціни обумовлено інфляцією, зростанням зарплат, девальвацією гривні, а також підвищенням цін на газ на 16,7% і вугілля (на 38,3%), ціна якого розраховується на основі європейського індексу з урахуванням доставки в Україну (так звана формула "Роттердам+").

Нагадаємо, група ДТЕК контролює близько 80% теплової електрогенерації і за 11 місяців 2017 року добула 84% всього енергетичного вугілля в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!