У ДФС назвали компенсатори бюджету після введення податку на виведений капітал

Понеділок, 4 грудня 2017, 20:30

Компенсаторними механізмами після введення податку на виведений капітал будуть боротьба з тіньовим сектором економіки і з контрабандою.

Про це сказав в.о. голови ДФС Мирослав Продан в ефірі одного з телеканалів, повідомляє прес-служба ДФС.

"Запровадження цього податку суттєво спростить як ведення обліку, так і зменшить податковий тиск на бізнес. Однак при його введенні можуть бути суттєві втрати бюджету, тому президент акцентував увагу на необхідності знайти відповідні компенсатори, оскільки попередні втрати при запровадженні податку на виведений капітал протягом року, коли він буде запроваджений, будуть становити на рівні 40 млрд гривень", - сказав Продан.

Компенсаторними механізмами очільник ДФС назвав боротьбу з тіньовим сектором економіки, незаконним обігом підакцизної групи товарів, з контрабандою та порушенням митних правил та інші заходи, які сьогодні здійснюються фіскальною службою.

"Якраз саме ці компенсатори і можуть задовольнити той мінус, який при запровадженні податку на виведений капітал ляже на державний бюджет", - зауважив Продан.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив про підтримку заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.

Податок на виведений капітал передбачає, що бізнесу не потрібно платити 20% державі, а можна вкласти ці гроші в розвиток своєї компанії.

Для іноземних інвесторів це значить, що податкова ставка буде фіксована - 15%, тоді як зараз податкове навантаження на компанії може становити до 25%.

Є підстави припускати, що податок на виведений капітал в перші два роки принесе в бюджет менше, ніж податок на прибуток, але на третій рік надходження різко зростуть, перекриваючи недобір перших років, даючи при цьому близько 7% ВВП, замість нинішніх 2-3% .

Детальніше читайте: Податок на прибуток чи податок на виведений капітал

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!