"Енергоринку" нададуть 2-мільярдний кредит на закупівлю вугілля

Вівторок, 31 жовтня 2017, 14:15
 

Кабінет міністрів погодив виділення кредитної лінії в обсязі до 2 мільярдів гривень на користь ДП "Енергоринок" для закупівлі вугілля.

Про це йдеться в розпорядженні Кабміну.

Згідно з документом, "Енергоринок" залучені кошти буде використовувати для погашення заборгованості перед енергогенеруючими компаніями, а ті будуть витрачати їх на закупівлю вугілля.

Термін погашення кредиту - 12 місяців.

У пояснювальній записці до проекту розпорядження за підписом міністра енергетики Ігоря Насалика йдеться, що у генеруючих компаній немає реальних джерел покриття витрат на закупівлю вугілля і створення запасів, а Україні вже цієї зими можуть загрожувати віялові відключення.

Існуюча заборгованість Енергоринку перед компаніями теплової генерації перевищує 10 млрд гривень, йдеться в документах ДП.

"Енергоринок" вже брав кредити у держбанків і за рахунок їх видавав аванси тепловій генерації для закупівлі палива.

27 червня за результатами тендеру "Енергоринок" уклав угоду з ПАТ "Державний ощадний банк України" про відкриття відновлювальної кредитної лінії на 1,00 млрд гривень.

Ще по 1 мільярду гривень "Енергоринок" позичив у червні та квітні.

Як відомо, 75% ринку теплової генерації належить ДТЕК Ахметова. Таким чином, ДТЕК може отримати близько 1,5 млрд гривень з цієї суми.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!