"Ощадбанк" позичив "Енергоринку" ще мільярд гривень

Понеділок, 19 червня 2017, 20:50

ДП "Енергоринок" 13 червня за результатами тендеру уклав угоду з ПАТ "Державний ощадний банк України" про відкриття відновлювальної кредитної лінії на 1 млрд гривень.

Про це повідомляється у системі "Прозорро", передають "Наші гроші".

Кредит на 1,00 млрд гривень узяли строком до 12 червня 2018 року. Обслуговування коштує 179,99 млн гривень, що відповідає річній ставці в розмірі 18%.

Гроші позичили для надання авансових платежів виробникам електричної енергії відповідно до постанов НКРЕ.

Яким саме виробникам (теплової чи атомної генерації) – у тендерній документації не повідомляється. Також не вказано, про які саме постанови НКРЕ йде мова.

Разом з тим, НКРЕ регулярно приймає постанови про надання авансових платежів та перерахування коштів виробникам теплової електроенергії.

У 2014-2015 роках йшлось про те, щоб "Енергоринок" авансом платив гроші виробникам за ту е/е, за яку вони недоотримають гроші з неконтрольованої території Донбасу. Вони мають повертати авансові кошти після повної оплати виробленої ними е/е споживачами з неконтрольованої території.

Останнім часом у рішеннях НКРЕ йдеться про "забезпечення надійності роботи об’єднаної енергетичної системи України в осінньо-зимовий період".

При цьому на прохання виробників "Центренерго", "Донбасенерго", "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Західенерго" та "ДТЕК Східенерго" Рада Оптового ринку електричної енергії України відтерміновує їм повернення авансових грошей, які державний "Енергоринок" брав у кредит в банку.

Виконання зобов’язань за угодами забезпечується заставою майнових прав – прав вимоги за договорами з енергопостачальними компаніями ПрАТ "Волиньобленерго", ПрАТ "Закарпаттяобленерго" і ПАТ "Київенерго" загальною заставною вартістю 2,20 млрд гривень.

Єдиним конкурентом було державне ПАТ "Акціонерний банк "Укргазбанк" із річною ставкою 18,28%.

Нагадаємо, у квітні "Енергоринок" позичив у "Ощадбанку" 1,00 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!