Приватбанк скликає збори власників списаних євробондів

Понеділок, 15 травня 2017, 16:00

Державний Приватбанк 5 червня скликає збори власників єврооблігацій на 175 млн доларів з погашенням 28 лютого 2018 року і на 200 млн доларів з погашенням 23 січня 2018 року.

Про це повідомив емітент цінних паперів UK SPV Credit Finance plc (Великобританія) на веб-сайті Лондонської фондової біржі, передає "Інтерфакс-Україна".

До порядку денного зборів включено питання про складання повноважень трасті (довірителя з цінних паперів) Deutsche Trustee Company Limited, призначення новим трасті Madison Pacific Trust Limited, інші процедурні питання.

Як повідомлялося, в рамках націоналізації Приватбанку його зобов'язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) - емітентом єврооблігацій - підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Потім Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який ввів тимчасову адміністрацію у фінустанову, продав всі її акції державі за 1 гривню.

Йдеться про три випуски єврооблігацій: на 175 млн доларів за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на 200 млн доларів за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких 40 млн доларів було погашено в серпні 2016 року, а також на 220 млн доларів за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Емітентом єврооблігацій з погашенням в січні і лютому 2018 року виступило зареєстроване у Великобританії спеціальне підприємство (special purpose vehicle, SPV) UK SPV Credit Finance plc.

Єврооблігації з погашенням у 2021 році були емітовані через ICBC Standard Bank Plc (Великобритария), однак під час їх реструктуризації цей борг був переоформлений на UK SPV Credit Finance plc.

Після націоналізації Приватбанку компанія-емітент цінних паперів залишилася в його власності.

Умови емісії єврооблігацій з погашенням в 2018 році передбачають, що у разі визнання банку неплатоспроможним він переходить під управління ФГВФО.

Фонд призначає тимчасового адміністратора у банк, уповноваженого на будь-які дії для відновлення платоспроможності банку.

Утримувачі євробондів Приватбанку, що мають різні випуски цінних паперів на загальну суму понад 120 млн доларів, наприкінці грудня 2016 року об'єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету входять п'ять фондів, зокрема британські, американські та швейцарські.

Власники заявляли про намір оскаржити в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін цінних паперів на акції додаткової емісії банку і таким чином розраховують отримати як компенсацію своїх інвестицій іноземні активи банку.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!