Газодобувачі скаржаться президенту на тарифну систему "вхід-вихід" для ГТС

Середа, 5 квітня 2017, 18:29

Газодобувні компанії заявляють, що український тариф за вхід в ГТС в розмірі 296,8 гривні за тисячу кубометрів є чи не найвищим у Європі та більше ніж утричі перевищує середньоєвропейський рівень.

Про це йдеться у листі газовидобувних компаній України до президента, прем’єр-міністра та народних депутатів.

"Як показує аналіз доступних практик європейських країн, український тариф за вхід в ГТС є чи не найвищим у Європі та більше ніж утричі перевищує середньоєвропейський рівень", - йдеться у листі.

"Ми звертаємо увагу, що дія такого тарифу вже знижує конкурентоздатність українських товарів, а впровадження НКРЕ такого тарифу для газовидобувних компаній призведе до створення додаткового фінансового обтяження для галузі в розмірі 218 млн доларів на рік, що співставне з додатковим оподаткуванням 5,5% ренти на видобуток газу", - зазначається у повідомленні.

Як наголошується, такі дії "напряму суперечать проголошеним державним планам щодо стимулювання видобутку власного газу та заміщення імпорту, що передбачено в урядовій Концепції розвитку газовидобувної галузі до 2020 року".

Крім того, зазначається у зверненні, газовидобувні компанії в Україні несуть додаткові витрати, зводячи за свій кошт та обслуговуючи комерційні вузли обліку і компресорні станції на виробництвах.

"Тобто, газовидобувні підприємства користуються власними активами для подачі газу в ГТС, у той час як компанії, які поставляють імпортний газ, використовують виключно транскордонні потужності, які побудовані та обслуговуються "Укртрансгазом", - йдеться у листі.

"Газовидобувні компанії виступають за відкритий діалог держави і бізнесу. Ми стурбовані тим, що, приймаючи рішення, які мають безпосередній вплив на стабільну роботу та інвестиційну привабливість галузі, жодних консультацій з підприємствами індустрії не проводилося. Ми наголошуємо, що такі дії спричинять погіршення привабливості газовидобувної галузі для інвестора", - заявлять представники бізнесу.

Нагадаємо, Нацкомісія з 1 квітня зобов'язала всі компанії, які видобувають газ в Україні, платити тариф за вхід в ГТС в розмірі 296,8 гривень за тисячу кубометрів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua