SpaceX готується до повторного запуску ракети Falcon 9

Вівторок, 21 березня 2017, 15:29

Ракета багаторазового використання Falcon 9 від SpaceX, яка успішно приземлилася після першого використання, запустить супутник телекомунікаційного оператора SES на орбіту.

Про це стало відомо з розкладу польотів на сайті Spaceflightnow.com.

Навесні 2016 року компанія вперше в історії ракетобудування посадила на плавучу платформу перший ступінь Falcon 9 в рамках місії по доставці корабля Dragon на міжнародну космічну станцію.

В серпні 2016 був підписаний перший контракт на повторне використання першого ступеня ракети Falcon 9 в комерційних цілях. Використання вживаної ракети-носія Falcon 9 дозволить знизити вартість запуску супутника на 30%.

Запуск супутника люксембурзького оператора, який забезпечить жителів Латинської Америки телекомунікаційними послугами, буде здійснений 27 березня.  

Запуск SES-10 був запланований на листопад минулого року, проте був відкладений через вересневу аварію, коли Falcon 9 з ізраїльським супутником зв'язку AMOS-6 вибухнула за два дні до старту.

За словами голови SpaceX Ілона Маска, джерелом вибуху став бак з рідким киснем верхнього ступеня ракети-носія.

Перший після вибуху успішний запуск був здійснений компанією в січні 2017 року: на навколоземну орбіту було виведено десять комунікаційних супутників Iridium NEXT.

Читайте також: Прибуття: які дари Falcon 9 несе людству з космосу?

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!