Найгірший сценарій уряду: долар по 32 на кінець року

Понеділок, 20 березня 2017, 13:33

При песимістичному макроекономічному сценарії Кабінету міністрів гривня на кінець року може втратити 5,6 гривень по відношенню до долара.

Такі висновки можна зробити на основі двох сценаріїв макроекономічних показників уряду, які є в розпорядженні ЕП.

Як стало відомо ЕП, уряд розрахував оптимістичний та песимістичний макроекономічні сценарії у зв’язку з блокадою ОРДЛО.

Оптимістичний сценарій передбачає, що темпи розвитку економіки в 2017 році сповільняться на 1,2%, номінальний ВВП скоротиться на 25,8 мільярда гривень, а інфляція прискориться на 1,8 п.п.

До того ж блокада чинитиме тиск на гривню. До кінця 2017 року національна валюта може ослабнути ще на 3 гривні по відношенню до долара.

Згідно з песимістичним сценарієм, ВВП впаде на 2,5%. Вплив на номінальний ВВП складе мінус 39 мільярдів гривень. Інфляція додасть 8,5 п.п. У такому випадку гривня до кінця 2017 року втратить 5,6 гривень за долар.

Через девальвацію надходження від імпортного ПДВ перекриють очікуваний недобір цього податку від скорочення імпорту. Аналогічна метаморфоза може статися і з ввізним митом.

Очікується, що падіння гривні буде основним бюджетним компенсатором.

Без урахування курсових коливань бюджет втратить близько 10 мільярдів гривень, але якщо гривня впаде згідно з розрахунками уряду, то держава збере на 14,8 мільярдів гривень податків більше. В результаті бюджет по доходах вийде в плюс на 3,9-4,7 мільярдів гривень.

Як відомо, Національний банк знизив офіційний курс гривні на 20 березня на 7 копійок до 26,90 гривні за долар.

Читайте також: На піку: чому зміцнилася гривня

Економічна правда

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Реклама:
powered by lun.ua