Стокгольмський суд стягнув з ОПЗ більше 250 мільйонів на користь Фірташа

Середа, 28 грудня 2016, 16:31

Стокгольмський арбітраж задовольнив позов компанії Ostchem Дмитра Фірташа щодо стягнення з Одеського припортового заводу більше 250 млн доларів через невиплату боргу за поставку газу. 

Відповідне рішення Стокгольмського суду, яке досі трималося в таємниці, було ухвалене 11 жовтня 2016 року, повідомляє обізнаний у справі співрозмовник ЕП.

За словами джерела, перед цим, 25 липня 2016 року, суд ухвалив "часткове арбітражне рішення" про задоволення позову. 

Про рішення міжнародного суду стало відомо із ухвали Южненського міського суду Одеської області від 22 грудня, через який Ostchem намагався отримати дозвіл на примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 25 липня 2016 року, пише liga.net.

Видання зазначає, що український суд відмовив кіпрській Ostchem Holding Limited в примусовому виконанні рішення Стокгольмського арбітражу. Підстава для відмови неправильне оформлення документів юристами Ostchem.

Відповідно до жовтневого рішення Стокгольмського арбітражу, ОПЗ зобов'язаний повернути Ostchem 193,36 млн доларів основного боргу, 57,8 млн доларів нарахованої пені за прострочення платежів.

Крім цього, за даними ЕП, на суму заборгованості ОПЗ, за рішенням Стокгольмского суду, з 12 червня 2016 року буде нараховуватися 7,5% річних як плата за користування грошима. До 31 грудня 2016 року ставка буде на рівні 7,5%, з 1 січня 2017 року вона може бути переглянута. 

Також міжнародний суд зобов'язав завод відшкодувати судові витрати компанії Ostchem  670 тис. євро, та послуги арбітражу 240 тис. євро.    

Нагадаємо, Ostchem з 2012 року була єдиним постачальником газу на завод, а інші компанії Фірташа - з березня 2013 року, монопольними покупцями продукції заводу.

Борг утворився за контрактом з Ostchem на поставку газу від 20 січня 2013 року. Він сформувався в вересні-грудні 2013 року.

Саме в цей період "Газпром" знизив ціну газу для Ostchem з 430 до 265 доларів за тисячу кубометрів. Але для ОПЗ компанія Фірташа продовжувала продавати газ по 430 дол.

Пільговий газ закачувався структурами Фірташа в підземні сховища.

Як повідомлялося, Фонд державного майна після закінчення терміну подачі не отримав жодної заявки на участь в конкурсі з продажу 99,567% ПАТ "Одеський припортовий завод".

Раніше співрозмовник, близький до керівництва Фонду державного майна повідомив ЕП, що готується план згортання приватизації ОПЗ.

31 грудня виробничі потужності ПАТ "Одеський припортовий завод" будуть зупинені, а саме підприємство вживе заходів для передачі цілісного майнового комплексу в оренду.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"