"Євраз-Суха Балка" не виплатила 12 мільйонів гривень до бюджету - Нацполіція

Неділя, 11 грудня 2016, 14:19

ПАТ "Євраз-Суха Балка" без дозвільних документів видобувало залізну руду в обсязі понад 150 тисяч тонн, через що бюджет України недоотримав 12 мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіціі.

Як зазначається, факт незаконного видобутку корисних копалин викрили Оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Дніпропетровській області ДЗЕ Нацполіціі.

"Так, приватне акціонерне товариство займалося видобутком залізної руди. Кінцевий бенефіціар цього підприємства громадянин Російської Федерації. Виробничі шахти знаходилися в Кривому Розі. Однак, у вересні 2016 році термін дії дозволів на проведення даної діяльності закінчився", - сказано у повідомленні.

У прес-службі зазначають, що незважаючи на це, діяльність компанії не припинялася.

"Протягом вересня - грудня на рудниках було незаконно видобуто понад 150 тисяч тонн руди. Попередня вартість товарної залізної руди понад 100 мільйонів гривень. Крім цього, незаконно добута руда не враховувалася в бухгалтерському обліку", - відзначають в прес-службі Нацполіціі.

Також наголошується, що в державний бюджет не виплачувалася рентна плата, яка становить 8% від вартості видобутої руди. За попередніми даними, сума несплачених платежів становить понад 12 мільйонів гривень.

 

Прокуратурою Дніпропетровської області було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.4 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.

Працівники УЗЕ в Дніпропетровській області та обласної прокуратури провели санкціоновані обшуки. Правоохоронці вилучили чорнову бухгалтерію та носії інформації, в яких зазначено облік незаконно добутої руди.

Також, в рамках кримінального провадження і на підставі постанови суду заблоковано понад 100 тисяч тонн товарної залізної руди на суму понад 75 мільйонів гривень.

У повідомленні не сказано прямо, що мова йде про "Євраз-Суха Балка", проте назву можна розібрати на доданих до прес-релізу фотографіях.

 

Нагадаємо, 6 грудня, прокуратура Дніпропетровської області порушила кримінальну справу стосовно рудника "Євраз-Суха Балка" (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.) за незаконний видобуток залізної руди на шахті "Ювілейна" в відсутність дозвільних документів.

Рудник "Євраз Суха Балка" - одне з провідних підприємств гірничодобувної галузі в Україні, спеціалізується на видобутку залізної руди підземним способом. До складу підприємства входять шахта "Ювілейна" і шахта ім. Фрунзе. На копальні працюють близько 3,5 тис. осіб.

"Євраз-Суха Балка" спеціалізується на видобутку та виробництві товарної залізної руди, до якої належать агломераційна руда (вміст заліза 56-60%) і доменна руда (47% - 50%). Входить до групи Evraz (РФ).

Компанія Palmrose B. V. (Нідерланди), що є 100-відсотковою "дочкою" групи Evraz (РФ), володіє 99,2521% акцій рудника ПАТ "Євраз-Суха Балка".

Evraz plc - велика вертикально інтегрована металургійна і гірничодобувна компанія, до складу якої входять підприємства в Росії, США, Італії, ПАР та Україні.

Найбільші бенефіціари групи - Роман Абрамович, Олександр Абрамов і Олександр Фролов.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"