"Зеонбуд" остаточно довів, що не є монополістом

Понеділок, 7 листопада 2016, 18:46

Вищий господарський суд України відмовив у задоволенні касаційної скарги АМКУ у справі проти компанії Зеонбуд, яка є провайдером чотирьох загальнонаціональних мультиплексів.

Відповідна постанова розміщена в Єдиному державному реєстрі судових рішень, в законну силу вона вступила 25 жовтня, пише Liga.Net.

Таким чином, Вищий господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду Києва від 16 травня і постанову Київського апеляційного господарського суду від 20 липня, які скасували рішення АМКУ від 3 грудня 2015 року про накладення на Зеонбуд штрафу в розмірі 44,5 млн гривень за зловживання монопольним становищем.

На думку Вищого господарського суду, суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку про наявність підстав для визнання рішення АМКУ недійсним.

Нагадаємо, АМКУ встановив, що в період з вересня 2011 року по жовтень 2014 року Зеонбуд займав на ринку монопольне становище з часткою 100%.

Тариф Зеонбуду на загальнонаціональне цифрове мовлення одного телеканалу становив близько 2,9 млн грн на місяць. Відомство прийшло до висновку, що якби компанія працювала в умовах конкуренції, то такі розцінки неможливо було встановити.

Зоеонбуд оскаржив дане рішення в системі апеляційних судів: в квітні 2016 року Вищий адміністративний суд України дійшов висновку, що справу треба було розглядати в господарських судах, а не в адміністративних.

У підсумку, Господарський суд Києва дійшов висновку, що АМКУ невірно встановив межі ринку цифрового мовлення, і що послуги Зеонбуду можна замінити за допомогою інших телевізійних технологій, а скарги мовників суб'єктивні.

Нагадаємо також, що власники Зеонбуду з осені 2014 року ведуть переговори про продаж компанії.

В даний момент "Зеонбудом" володіє офшорна компанія з обмеженою відповідальністю "Планбрідж лімітед".

У 2015 році група народних депутатів зареєструвала в парламенті законопроект №3575 про націоналізацію ТОВ "Зеонбуд".

Автори проекту закону пов'язували компанію з Ринатом Ахметовим, Олександром Януковичем і Дмитром Фірташем. Однак представники підприємства це заперечують.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!