"Дельта Банк" віддав за борги півмільярда "Авант-Банку", який визнали неплатоспроможним

П'ятниця, 29 січня 2016, 20:02

Національний банк 29 січня визнав неспроможним "Авант-Банк", який отримав від "Дельта Банку" майнові права за кредитними договорами на суму 455,90 млн гривень.

Про це свідчить рішення Господарського суду Києва від 12 січня, передають "Наші гроші".

У лютому 2015 року "Дельта Банк" передав у заставу "Авант-Банку" майнові права за кредитними договорами на суму 455,90 млн гривень.

Застава виступила забезпеченням по міжбанківському кредиту за договором 11 листопада 2014 року. Умови цього кредиту невідомі.

Реклама:

Згідно з договором, у разі невиконання зобов’язання і введення тимчасової адмінстрації у "Дельта Банк", всіх прав кредитора за договорами на 455,90 млн гривень набуває "Авант-Банк".

2 березня 2015 року Національний банк запровадив у "Дельта Банку" тимчасову адміністрацію.

Комісія Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перевірила контракти проблемного "Дельта Банку" за останній рік і оцінила договір "Авант-Банком" як нікчемний.

З початком банкрутства і ліквідації "Дельта Банк" у жовтні 2015 року намагався відсудити свої права на кредитні договори.

Але суддя Господарського суду м.Києві Сергій Ковтун своїм рішенням закріпив права на півмільярда боргів за "Авант-Банком".

Нагадаємо, що суддя Ковтун свого часу виніс рішення, по якому "Межигір’я" вибуло з держвласності на користь структур екс-президента Віктора Януковича.

У січні цього року договір між "Дельта банком" і "Авант-банком" оскаржував один із боржників - Торговий дім "Золотий Урожай" екс-народного депутата від Партії регіонів Олександра Лєщінського. Господарський суд Києва знову оцінив цей договір як законний.

29 січня 2016 року Національний банк повідомив про неплатоспроможність "Авант-банку". Кошти 96% вкладників будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у повному обсязі. Фонд забезпечить виплату суми вкладів в обсязі близько 550 млн гривень.

За даними Smida, ПАТ "Авант-банк" з часу заснування у 2008 році було оформлено на ТОВ "Лоренс Груп", першим власником якого був Михайло Гріншпон.

В липні 2011 року Гріншпон продав банк. Новими співвласниками "Лоренс Груп" стали депутат Київради Олександр Ліщенко (відомий на прізвисько "Ліча") і бізнесмен Олексій Савченко, відомий згодом як помічник Віталія Яреми, коли той був народним депутатом (2012-2014 роках).

З травня 2012 року "Авант-банк" було перереєстровано на низку офшорів з Сейшельських та Віргінських островів. Савченко до середини січня 2014 року був головою наглядової ради. Ліщенко пішов з посади члена наглядової ради "Авант-банку" в кінці лютого 2014 року.

Нині Олексій Савченко є нардепом від "Блоку Петра Порошенка". В декларації за 2014 рік вказав близько півмільярда гривень на рахунках, наявність двох "мерседесів", 37 гектарів землі та річний дохід 28 млн гривень.

У 2012 році помічником голови правління "Авант-Банку" працював син Віталія Яреми Валерій.

Після Майдану він був призначений головою Департаменту реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби. А "Авант банк" відразу був включений до схеми отримання платежів від користувачів Реєстру майнових прав на нерухоме майно.

Також у 2011-2014 роках віце-президентом "Авант банку" з питань безпеки працював Валерій Гелетей. Його президент Петро Порошенко у 2014 році ненадовго призначав міністром оборони водночас з призначенням Яреми генпрокурором.

За останніми даними НБУ, власниками "Авант банку" станом на березень 2015 року були низка громадян Сейшельських островів та Ігор Завацький. Правління очолював Веніамін Лебедєв, колишній зять екс-голови "Енергоатому" Віссаріона Кіма.

Ігор Завацький раніше працював у податковій та МВС під началом Віталія Яреми.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: