"Авант-Банк" віднесено до категорії неплатоспроможних

П'ятниця, 29 січня 2016, 17:32

Правління Національного банку прийняло рішення про віднесення ПАТ "Авант-Банк" до категорії неплатоспроможних.

Про це йдеться в постанові № 44 від 29 січня 2016 року, передає прес-служба Національного банку.

"Кошти 96% вкладників будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у повному обсязі. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсязі близько 550 млн гривень", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, банк віднесено до категорії проблемних на початку грудня 2015 року. Наприкінці року стан ліквідності ПАТ "Авант-Банк" значно погіршився.

"В той же час, почались надходження скарг від фізичних та юридичних осіб стосовно невиконання банком своїх зобов’язань", - наголошує регулятор.

"Враховуючи відсутність в акціонерів чітких планів щодо поповнення ліквідності банку та невиконання операцій клієнтів у встановлений законодавством строк, Національним банком було прийняте рішення щодо віднесення ПАТ "Авант-Банк" до категорії неплатоспроможних", - повідомляє прес-служба.

Авант-Банк заснований в 2009 році. Його єдиним акціонером на 8 березня 2015 року був Ігор Завацький, що є контролером ТОВ "Стабіл Холдинг", участь в якому розділено між 10 офшорними компаніями з частками 9,99% кожна (Lion International Ltd, Azure Investment Ltd, Multimedia Premier Ltd, Schuster Management Limited, Dynasty Network Ltd, Bestway Management Ltd, Lextor Ventures Limited, Capital Power Limited, Veratex Limited, Sharona Trade Limited) і Vendex Trading Corp (0,1%).

"Авант-Банк" пов'язують з колишнім генеральним прокурором України Віталієм Яремою.

Раніше віце-президентом "Авант Банку" працював екс-міністр оборони України Валерій Гелетей.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"