Калєтнік програв "Бучанське Межигір’я" у Вищому суді

Четвер, 6 серпня 2015, 09:51

Суд не задовольнив скаргу діда екс-нардепа Ігоря Каєтніка щодо витребування на користь держави 14,04 га лісу на Київщині.

Про це свідчить ухвала Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 липня, передають "Наші гроші".

Таким чином, Вищий спецсуд залишив без змін рішення Ірпінського міського суду від 17 жовтня 2014 року і ухвалу апеляційного суду Київської області від 6 лютого.

Цими судовими рішеннями у родини Ігоря Калєтніка забирають 14,04 га лісів. Встановлено, що ці ділянки незаконно вибули із лісового фонду і віднесені до житлової та громадської забудови.

Реклама:

Ці судові рішення були заблоковані у квітні цього року скаргою Василя Кіргана, дідуся Ігоря Калєтніка, який є номінальним власником землі.

Бучанська міськрада роздала цю землю у 2006-2012 роках ділянками по 10 соток у власність місцевим громадянам. Як з’ясували журналісти, частина людей свідомо взяла участь в афері, отримавши по 100 доларів. А дехто навіть не знав, що їм виділили землю.

Пізніше ці ділянки скупили і об’єднали в одну. Нові власники оточили маєток 8-метровим парканом. Водночас сам дідусь Калєтніка мешкає на Вінниччині, і на запитання журналістів стверджував, що про землю в Бучі нічого не пам’ятає.

Відомо, що до касаційної скарги діда Калєтніка приєднались також Українська Уніонна Конференція Церкви Адвентистів Сьомого дня, приватний ВНЗ "Український гуманітарний інститут", ДП "Бучанський тарний завод", ПрАТ "Меліоратор" та ін.

Вони не погоджувалися з судом у частині визнання недійсним рішення Бучанської селищної ради про віднесення земель, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа, до земель житлової та громадської забудови.

Однак суд їхні вимоги не задовольнив і зазначив, що його рішення має значення тільки для спірних 14,04 га і не стосується інших землекористувачів.

Раніше повідомлялося, що колишній перший віце-спікер Верховної Ради Ігор Калєтнік оформив на свого 92-річного дідуся Василя Киргана ділянку площею 15 га, що знаходиться у лісі в м. Буча на Київщині.

17 жовтня минулого року Ірпінський міськсуд Київської області витребував цю землю на користь держави.

Апеляційний суд Київської області 6 лютого цього року залишив рішення Ірпінського міськсуду без змін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: