Контрольний пакет акцій Запорізького алюмінієвого комбінату повернули державі

Середа, 10 червня 2015, 17:19

Суд повернув у державну власність пакет акцій ПАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" загальною номінальною вартістю більше 105 млн гривень, що становить 68,01% статутного фонду товариства.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

"Завдяки вжитим Генеральною прокуратурою заходам реально виконано постановлене за її позовом судове рішення та у державну власність повернуто пакет акцій ПАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, контрольний пакет акцій 9 червня 2015 року зараховано на рахунок у цінних паперах Фонду державного майна України.

У прокуратурі нагадали, що в лютому 2001 року між Фондом держмайна і ЗАТ "АвтоВАЗ-Інвест" був укладений договір купівлі-продажу пакета акцій ВАТ "ЗАлК", за умовами якого, окрім зобов’язання покупця сплатити ціну пакета акцій, також передбачалось обов’язкове погашення ним боргів приватизованого підприємства, а саме довгострокових зобов’язань товариства перед "Укрексімбанком" за кредитною угодою на суму більше 75 млн доларів.

"Водночас покупці контрольного пакета акцій ВАТ "ЗАлК" - ЗАТ "АвтоВаз-Інвест" та компанія "Velbay Holdings Limited" уникали виконання інвестиційних зобов’язань перед державою щодо погашення заборгованості товариства за вищевказаною кредитною угодою", - йдеться у повідомленні.

"Це стало підставою для пред’явлення Генеральною прокуратурою України відповідного позову, який було задоволено", - повідомляє прес-служба.

Як повідомлялося, пакет акцій ВАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" у розмірі 68,01%, перебував у власності кіпрської компанії "Velbay Holdings Limited", яку пов’язують з російською компанією "РусАл" Олега Дерипаски.

У 1993-1994 роках держпідприємство "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" було реорганізовано шляхом корпоратизації у ВАТ "ЗАлК".

У 1997 році державний "Укрексімбанк" надав ВАТ "ЗАлК" кредит у сумі 60,92 млн доларів для оплати обладнання, яке комбінат купив у 1993 році в італійської фірми "Фата Юропіан Груп С.Р.Л.".

Відповідно до кредитної угоди, погашення кредиту до 2000 року мало відбуватися за рахунок коштів держбюджету, а після 2000 року - за рахунок власних коштів ВАТ "ЗАлК".

У 2001 році для забезпечення виплат по кредиту Фонд держмайна на відкритих торгах продав 68,01% акцій "ЗАлКу" російському ЗАТ "АвтоВАЗ-Інвест" за ціною 380,6 млн грн.

При цьому "АвтоВАЗ-Інвест" взяв на себе зобов’язання здійснити інвестиції на суму 200 млн доларів, а також здійснити рефінансування по кредиту на суму 76,45 млн доларів.

Справа розглядалася судами з 2011 року. Наприкінці жовтня цього року Вищий госпсуд погодився із висновками судів попередніх інстанцій, які розірвали договори купівлі-продажу пакету акцій "ЗАлКу" та повернули його Фонду держмайна.

Підставою для такого рішення стало невиконання компаніями своїх зобов’язань за договорами.

Зауважимо, що наприкінці жовтня Вищий госпсуд скасував заходи по забезпеченню позову, накладені у 2012 році за клопотанням ГПУ.

Зокрема, знято заборону компанії "Velbay Holdings Limited" продавати акцій "ЗАлКу".

Російське ЗАТ "АвтоВАЗ-Інвест" було ліквідоване у 2007 році.

"Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" - єдиний в Україні виробник первинного алюмінію.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!