"Нафтогаз" не платитиме "Газпрому" за постачання газу в зону АТО

Четвер, 19 лютого 2015, 19:02

НАК "Нафтогаз України" не буде оплачувати рахунки ВАТ "Газпром" за постачання газу в зону проведення антитерористичної операції.

Про це заявив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв під час прес-конференції у четвер.

"Нафтогаз" не буде оплачувати такий рахунок. Ми вважаємо що він (рахунок) протирічитиме контракту. Якщо ви подивитися на цю ситуацію абстраговано і об’єктивно, то є певна територія на яку "Газпром" без нашого контролю заявляє, що буде постачати газ", - сказав Коболєв.

За його словами, росіяни заявляють, що вони це роблять.

"За відсутності контролю цієї точки, теоретично можна заявляти будь що. Можна сказати, що вчора ми поставили півмільярда кубів. Тому за умови присутності там представників "Укртрансгазу", за умови відновлення постачання з боку України, все це виглядає нелогічно і некоректно", - сказав голова "Нафтогазу".

"Контракт між "Нафтогаз України" і "Газпромом" визначає чітко процедуру передачі газу на кордоні. Між українською стороною і російською стороною в районі проведення АТО немає представників "Нафтогазу", немає можливості проводити замір та контроль постачання цього газу", - сказав він.

"Більше того, напрямки постачання газу до України регулюються окремими заявками, які направляє "Укртрансгаз", і ніхто інший, згідно з контрактом, не має права направляти заявки щодо того, які обсяги і по яких напрямках можуть постачатися", - додав він.

"Нас здивувала позиція "Газпрому" з цього приводу. По-перше, всім чудово відомо, що ми постачали газ всю зиму, ми зараз збираємося відновити у повному обсязі постачання. Більш того, зважаючи на падіння обсягів закупівлі газу з російського боку і збільшення обсягів придбання з європейського боку, все це виглядає, як певна спроба закріпити за собою частину українського ринку газу", - сказав Коболєв.

"Ми ще раз звертаємо увагу наших російських колег на те, що такі дії є непотрібними і неприпустимими, такими, що повністю протирічать і духу, і букві діючого контракту", - підкреслив він.

Раніше голова ВАТ "Газпром" Олексій Міллер заявив, що Росія розпочинає постачати газ на неконтрольовані українською владою території.

Як відомо, у четвер сепаратисти повідомили, що в середу вдень Україна перекрила магістральний газопровід без фізичної можливості відновлення поставок і залишила "ДНР" і "ЛНР" без газу. За їхніми словами, остаточно паливо закінчиться в четвер після 15:00.

Вони також повідомили, що ведуть переговори з Росією про постачання газу.

В "Укртрансгазі" пояснили, що поставки газу в зону АТО припинилися через критичні пошкодження газотранспортної інфраструктури в результаті бойових дій.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"