У Раді передумали поспішати зі звільненням Гонтаревої

Середа, 17 грудня 2014, 18:00

Парламентський комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності ухвалив рішення виключити зі свого проекту постанови пункт про звільнення голови НБУ Валерії Гонтаревої.

Про це заявив голова комітету Сергій Рибалка на засіданні комітету в середу, 17 грудня, передає УНІАН.

"Хочу зачитати постанову про невідкладну доповідь голови НБУ про стан грошово-кредитного ринку України. Пункт перший постанови: невідкладно заслухати голову НБУ щодо стану грошово-кредитного ринку. Пункт другий: за результатами обговорення цієї доповіді визнати роботу голови Національного банку незадовільною і звернутися до президента України з пропозицією негайно винести на розгляд Верховної Ради клопотання про звільнення Гонтаревої із займаної посади. Проект постанови є, сьогодні я його зареєструю", - сказав Рибалка.

Він звернув увагу присутніх на те, що Гонтарева не з'явилася на засідання банківського комітету Верховної Ради, незважаючи на запрошення депутатів, делегувавши замість себе керівника юридичного департаменту НБУ.

Також на засіданні були присутні активісти "кредитного Майдану", які напередодні пікетували будівлю Верховної Ради з вимогою вжити невідкладних заходів для реструктуризації валютних кредитів у зв'язку зі зростаючими витратами на їх погашення у результаті девальвації.

Після виступу голови комітету і заслуховування представників "кредитного Майдану" Рибалка оголосив перерву, після якої засідання продовжилося, але вже без громадських активістів.

Під час обговорення проекту постанови комітет ухвалив рішення виключити пункт про звільнення голови НБУ, пояснюючи своє рішення тим, що до заслуховування доповіді Гонтаревої пропонувати її відставку нелогічно.

"По-перше, вона була відсутня. По-друге, як сказав голова комітету, комітет рекомендує Верховній Раді заслухати Гонтареву, а він особисто, як депутат і голова комітету, ініціює це заслуховування в стінах Верховної ради, тому що вона була відсутня", - пояснив один з членів комітету, народний депутат Степан Кубів після засідання.

"Є рішення про те, щоб просто заслухати її на засіданні Верховної Ради", - повідомив ще один з членів комітету, народний депутат Павло Різаненко.

Як повідомлялося, парламентський комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності хотів запропонувати Верховній раді і президентові звільнити голову Національного банку Валерію Гонтареву.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!