Світовий банк розкритикував фінансові векселі Кабміну

Понеділок, 7 жовтня 2013, 14:48

Світовий банк вважає безперспективним використання казначейських векселів для реструктуризації бюджетної заборгованості, в тому числі заборгованості з відшкодування податку на додану вартість.

Про це сказала економіст банку Анастасія Головач, передає "УНІАН" .

"Уряд прийняв рішення про впровадження фінвекселів. На нашу думку, це хибний шлях. Він не сприятиме подальшому розвитку реального сектора, і буде стримувати ділову активність, яка і так знижується" , - сказала Головач.

У той же час вона підкреслила, що витрати бюджету, продовжують зростати.

"Витрати держбюджету, незважаючи на зростаючий дефіцит, фінансуються за планом, що призвело до їх зростання на 10% за перші 8 місяців у річному вираженні", - зазначила експерт.

Також вона відзначила збільшення портфеля облігацій внутрішньої держпозики у НБУ, що може свідчити про проведення додаткової емісії.

"За 8 місяців поточного року портфель ОВДП у Нацбанку зріс на 34%, що говорить про те  що Нацбанк фінансує бюджет за рахунок додаткової емісії", - сказала Головач.

При цьому вона підкреслила істотне зростання дефіциту бюджету: "Дефіцит держбюджету в два рази більше минулорічного. Фінансування відбувається за рахунок внутрішніх джерел - більш дорогих, ніж кошти міжнародних фінансових організації".

Як відомо, раніше міністр доходів та зборів Олександр Клименко,заявив, що  закон про векселі затребуваний бізнесом.

Крім того, федерація роботодавців вернулася до президента країни Віктор Януковича з проханням ветувати ухвалений парламентом 4 липня закон про фінансові казначейські векселі.

Нагадаємо, 4 липня Рада прийняла за основу і в цілому законопроект про внесення змін до закону України "Про Держбюджет на 2013 рік", дозволяючий реструктуризувати бюджетну заборгованість, у тому числі з податку на додану вартість, фінансовими векселями з терміном обігу 5 років і 5% прибутковістю.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!