Уряд віддав "Надра України" людині Януковича

Понеділок, 5 вересня 2011, 15:47

Кабінет міністрів своєю постановою передав управління державними корпоративними правами НАК "Надра України" Державній службі геології і надр України.

Відповідну постанову Кабінету міністрів - № 912 від 31 серпня оприлюднено на урядовому порталі.

Раніше управління НАК "Надра України" здійснювало Міністерство екології та природних ресурсів, передає УНІАН.

Крім того, цією ж постановою Кабмін затвердив новий статут НАК "Надра України" та вніс зміни до ряду нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері геології і використання надр.

2010 рік НАК "Надра України" завершила із чистим прибутком 5,012 мільйона гривень, тоді як за 2009 рік чистий збиток становив 34,999 мільйона гривень

"Надра України" створена відповідно до указу президента № 802 від 14 червня 2000 року.

До складу компанії входять 13 геологорозвідувальних і спеціалізованих підприємств.

Державну службу геології і надр України очолює Едуард Ставицький, якого вважають людиною, близькою до президента Віктора Януковича.

У 2007 році він працював радником глави Мінприроди нині покійного Василя Джарти, а згодом і сам очолив "Надра України".  За часів його хазяйнування там з державної власності було відчужено скандальновідому резиденцію "Межигіря".

Держдачу було передано ТОВ "МедІнвестТрейд", яка продала її донецькій ТОВ "Танталіт",  пов'язаній з сім'єю Януковича.

Разом з "Межигір'я" відомство Ставицького продало і будинки "Надр України" біля Софійської площі у Києві. За інформацією преси, покупцем був давній друг Едуарда Анатолійовича Василь Джарти.

Паралельно з відчуженням нерухомості, "Надра України" у 2006-2007 роках  видала найближчому оточенню Януковича 19 ліцензій на видобування нафти і газу. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!