Росія дасть Білорусі 4 мільярди нафтових субсидій

Четвер, 20 січня 2011, 16:37

Росія надасть Білорусі субсидії в 4,1 млрд. долара у рамках поставок нафти.

Про це повідомив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін за підсумками зустрічі зі своїм білоруським колегою Михайлом Мясниковичем.

"Ми будемо прагнути в тому, щоб білоруська економіка отримає таку субсидію в обсязі не менше 4,1 млрд. долара", - сказав Путін.

При цьому він підкреслив, що субсидію Білорусь буде одержувати за рахунок поставок російської нафти: "Білоруська економіка отримає таку субсидію за рахунок поставок дешевої російської нафти", - сказав Путін.

Він зауважив, що на даний момент ще існують питання узгодження розрахунків, за якими формуватиметься субсидія.

"Є певні питання з розрахунками, але ми підтверджуємо, що доб'ємося узгодження в самий найближчий час", - сказав він.

Як повідомлялося, в 2011 році, незважаючи на підписані та ратифіковані угоди по ЄЕП, безмитна російська нафта в Білорусію надходити не розпочала.

Москва і Мінськ напередодні нового року почали переговори про формулу ціни на безмитну нафту для Білорусії на 2011 рік.

З білоруської сторони в цих переговорах беруть участь НПЗ, концерн "Белнефтехим" і Білоруська нафтова компанія, з російської - нафтовидобувні компанії, власники ресурсів.

Тим часом учасники білоруського нафтового ринку повідомили, що в ході переговорів російські НК запропонували закласти у формулу ціни безмитної нафти додаткові 45 доларів на тонну.

На їхню думку, це дозволить російським постачальникам забезпечити рівну прибутковість при поставках нафти в усіх напрямках. 

Нагадаємо, Росія може відновити постачання нафти в Білорусь 20 січня.

У грудні країни домовилися, що Москва скасує мита на експорт нафти до Білорусі з 2010 року, якщо Мінськ буде перераховувати їй всі податки від експорту нафтопродуктів, отриманих з російської нафти.  


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!