У "Газпромі" розповіли, коли пустять газ в обхід України

П'ятниця, 15 травня 2009, 20:32

Учасники проекту газопроводу "Південний потік" визначили остаточний термін завершення проекту.

Про це у п'ятницю заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Південний потік" буде введений у лад 31 грудня 2015 року", - сказав Міллер. При цьому він підкреслив, що "ці терміни можуть бути скорочені".

"У ході переговорів з партнерами з Італії, Болгарії, Сербії, Греції ми говорили про те, що бачимо потенціал для того, щоб ці терміни були скорочені, і будемо все робити для того, щоб проект було введено до ладу раніше", - пообіцяв Міллер.

Він зазначив, що прискорення будівництва газопроводу "буде сприяти підвищенню його економічної ефективності".

Міллер також повідомив, що "Газпром" домовився з компаніями країн-транзитерів (Болгарія, Греція, Сербія) про фінансування проекту.

"Капітальні витрати на будівництво морської ділянки - через Чорне море і сухопутні ділянки через транзитні країни складуть 8,6 млрд. євро", - заявив глава "Газпрому".

Він підкреслив: "Немає ніяких сумнівів у тому, що цей проект є фінансово забезпеченим, ніяких проблем з фінансуванням "Південного потоку" немає".

Міллер зазначив, що в результаті підписаних у п'ятницю у Сочі угод між "Газпромом" і компаніями Італії, Сербії, Греції і Болгарії "починається реалізація проекту "Південний потік" - як морської, так і сухопутних його ділянок через транзитні країни".

Крім того, глава Газпрому заявив, що італійська компанія Eni і "Газпром" будуть разом продавати газ "Південного потоку".

Також Міллер зазначив, що проекти "Північний потік" і "Південний потік" не будуть конкурувати один з одним.

"Північний і Південний потік ніяк не пов'язані один з одним", - сказав він.

Міллер підкреслив, що ці газопроводи призначені для різних ринків збуту і будуть наповнятися родовищами з різних регіонів видобутку.

"Ці проекти ніяк не перетинаються, але мета у них однакова - диверсифікувати наші поставки", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!