Приглашаем на первый за время большой войны Банковский форум

Билеты
Тени Приватбанка. Что Коломойский наобещал Кабмину и НБУ и не выполнил. Документ

Тени Приватбанка. Что Коломойский наобещал Кабмину и НБУ и не выполнил. Документ

Понедельник, 3 июля 2017, 01:30 -
Украинская правда
В распоряжение УП попали документы, из которых стало известно, как именно бывшие владельцы Приватбанка Игорь Коломойский и Геннадий Боголюбов передавали банк и что они обещали правительства и НБУ перед национализацией. (Укр.)

У неділю в розпорядження "Української правди" потрапили документи, які визначили майбутнє Приватбанку і зробили можливою його націоналізацію.

Йдеться про листи колишніх акціонерів банку — Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова — на адресу голови НБУ Валерії Гонтаревої та голови уряду Володимира Гройсмана. Увечері в неділю один з документів, а саме лист до Гройсмана, був опублікований на сайті Міністерства фінансів.

В листах прописані головні зобов'язання колишніх власників, які вони погодилися виконувати. Про це свідчать підписи Коломойського та Боголюбова під текстом. Одне з важливих зобов'язань  реструктуризація кредитів пов'язаних з групою "Приват" компаній перед націоналізованим Приватбанком.

Два дні тому, 1 липня, збіг термін, коли екс-акціонери Приватбанку повинні були реструктуризувати кредити пов'язаних з ними компаній. Вони цього не зробили.

Реклама:

Замість цього протягом червня Коломойський подав до суду серію позовів проти Кабміну, НБУ та Приватбанку.

"Обіцянки" чи "цяцянки"

Отже, виходячи з листа до голови Кабміну, екс-акціонери Приватбанку пообіцяли виконати три пункти.

По-перше, забезпечити повний та безперешкодний доступ до приміщень та операційних систем банку державним органам, включаючи Фонд гарантуваня вкладів, Мінфін, Кабмін та їх уповноважених представників, і не перешкоджати їх діяльності в майбутньому.

Натиснути для збільшення
Натиснути для збільшення

По-друге, не тиснути на органи державної влади, їх уповноважених представників та нових керівників банку при виконанні ними своїх обов'язків.

По-третє, до 1 липня 2017 року забезпечити реструктуризацію кредитів, наданих банком певним юридичним особам. У листі не вказується, яких компаній це стосується.

При цьому в пункті 3 передбачена можливість пролонгації терміну реструктуризації кредитів банку до 2018 року. Проте необхідною умовою такої пролонгації повинна була стати реструктуризація 75% сукупної основної суми відповідних кредитів до 1 липня 2017 року.

Цього, як відомо, не сталося. Про реструктуризацію сторони досі не домовилися і, схоже, домовлятися не збираються. У такий варіант розвитку подій не вірять навіть у Нацбанку.

"Це був не договір, не нотаріальне зобов'язання, це був лист. Відповідно, навіть якби в цьому листі було написано "я зобов'язуюсь", юридичних наслідків це для колишніх власників не несе. Для нас цей лист був, скоріше, проявом доброї волі з боку акціонерів", — заявляла раніше в інтерв'ю виданню Finclub заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

У розпорядженні ЕП також є листи акціонерів на адресу Національного банку. Там теж прописана низка зобов'язань, під якими підписалися екс-власники Приватбанку.  

По-перше, вони погодилися конвертувати всі зобов'язання пов'язаних з акціонерами компаній у капітал банку. Саме так вчинили з юридичними особами, які пов'язані в тому числі із сім'єю Григорія та Ігоря Суркісів.

По-друге, акціонери обіцяли голові НБУ, як і очільнику уряду, реструктуризувати на ринкових умовах кредитний портфель "порожніх" компаній через переведення позик на операційні компанії, які мають реальні джерела доходів, з визначенням чітких термінів погашення.

Напередодні директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук в колонці на ЕП писав про відповідні "порожні" компанії та кінцевих позичальників, які, якщо вірити банкіру, виявилися так само підставними особами.

По-третє, оформити застави за згаданими кредитами за ринковою вартістю.

По-четверте, погоджувати з органами влади комунікації з громадськістю.

По-п'яте, не ухвалювати рішень, які не відповідають вимогам законодавства, нормам банківської практики та можуть негативно вплинути на капітал банку.

 
 

Виходячи з нинішньої ситуації, коли Коломойський розгорнув наступ в судах, обіцянки у зазначених листах виглядають формальними, оскільки кошти пов'язаних компаній акціонери напередодні націоналізації вивели.

У банку залишилися кошти родини Суркісів, які оскаржують рішення в судах. У той же час реструктуризації значної частини корпоративного портфеля у банку не відбулося, як і не відбулося оформлення застав за кредитами.

Незабаром на ЕП читайте матеріал про те, що відбувається навколо Приватбанку, і про що представники влади намагаються домовитися з екс-акціонерами банку.

Реклама: