СПЕЦПРОЕКТ "Между нами химия"
При поддержке компании BASF Украина
Магия средств защиты растений, или как создают препараты СЗР

Магия средств защиты растений, или как создают препараты СЗР

Четверг, 2 мая 2019, 13:00 -
Средства защиты растений — это препараты, которые аграрии ежегодно используют для защиты растений от различных болезней, сорняков и вредителей. Однако до того, как компания-производитель сможет продавать новый препарат, предстоит множество исследований, испытаний и проверок — нужно отобрать из 99999 вариантов один лучший. (укр)

Для того, щоб винайти нову діючу речовину, науковцям потрібно щонайменше 10 років, понад 200 мільйонів євро та понад 200 різних досліджень.

Після з’являється новий препарат, який захищатиме культури від широкого спектру шкодочинних об’єктів.

Серед світових лідерів компаній виробників ЗЗР (засобів захисту рослин — ЕП) важливе місце посідає компанія BASF, спеціалісти якої розповіли про процес створення нового препарату.

Лабораторія

Компанія BASF створює хімію для сталого майбутнього, поєднуючи економічний успіх із захистом довкілля та соціальною відповідальністю.

"Щороку ми випробовуємо у лабораторії до 100 тисяч речовин. Серед них шукаємо ті, які найкращим чином підходять для контролю бур’янів, грибних патогенів або шкідників",  розповідає керівник департаменту BASF Agricultural Solutions в Україні, Молдові та країнах Кавказу Дмитро Тіберіу.

Одним з критеріїв відбору нових діючих речовин, крім високої ефективності, є високі токсикологічні властивості тобто здатність бути безпечними для довкілля.

Якщо ж під час дослідження з’ясовується, що речовина є небезпечною для навколишнього середовища, її не допускають до наступних етапів дослідження.

 

Відібрані діючі речовини дослідники формують у готовий експериментальний продукт, додаючи до нього різні допоміжні речовини ад’юванти. Вони допомагають діючій речовині бути стабільною в робочому розчині, толерантною до культури і безпечною для довкілля.

Випробування в польових умовах

Експериментальний продукт випробовують в реальних польових умовах: на різних ґрунтах і в різних кліматичних зонах. Такі випробування можуть тривати понад 5 років.

Протягом цього періоду спеціалісти компанії досліджують ефективність препарату, його абсорбування та утримання на робочій поверхні культури, випаровування, а також безпосереднє розкладання.  

Оптимізація формуляції

Дуже важливою в успішності нового препарату є його правильна формуляція.

Для цього спеціалісти компанії BASF експериментальним шляхом досліджують типи формуляції, додаючи різні інгредієнти та знаходячи найбільш оптимальну.  

Варіанти формуляції оцінюють за їхніми фізичними параметрами та відбирають найкращі.

Потім впродовж потрібного часу їх перевіряють на довготривалість зберігання за певних температур та умов. Це дозволяє спеціалістам визначити оптимальні умови зберігання препарату, щоб він не розшаровувався, не випадав в осад, а залишався довгий час стабільним.

Після цього відібрані варіанти формуляції оцінюють в польових умовах під час обприскування.

Тут важливими є властивості препарату швидко абсорбуватися в листя та розподілятися на робочій поверхні культури, а також його здатність не змиватися після значних опадів та мати високу персистентність. 

Реєстрація

Найкращий варіант стає готовим препаратом. На цьому його технічна розробка закінчена. Тепер розпочинаються реєстраційні випробування, щоб препарат відповідав усім вимогам та критеріям законодавства країн, в яких він буде застосовуватися.

Побачити і переконатися

У кожній країні, на власних агро- та демоцентрах, компанія-виробник досліджує готовий препарат з урахуванням ґрунтових та кліматичних умов.

Таким чином, визначаються рекомендації щодо застосування препарату в конкретних умовах.

Наприклад, компанія BASF має в Україні чотири агро- та 16 демоцентрів. На них фахівці демонструють технології вирощування сільськогосподарських культур та показують ефективність препаратів.

Центри є відкритими для відвідування і консультацій, щоб аграрії могли самі переконатися у якості препаратів компанії.

Генерики vs оригінали

Максимального результату для будь-якої культури можна досягти лише за інтенсивних технологій вирощування з використанням оригінальних препаратів.

Часом агровиробники вважають, що генерик є доступною альтернативою, адже ціна на нього нижча, а діюча речовина та сама, що й в оригіналі. Однак тут слід зважати на декілька важливих моментів.

Вища ціна оригінальних препаратів зумовлена їхньою гарантованою якістю. Виробники інвестують багато часу, коштів на наукові дослідження та розробку інноваційних формуляцій. Все це дозволяє бути препарату ефективним в захисті від шкідливих об’єктів та бути безпечним для навколишнього середовища.  

 

Зрештою, виробники оригінальних препаратів закликають до відповідального застосування продукції — маркують свої препарати для захисту від підробок і приймають тару на утилізацію.

Тому вибір оригінальних препаратів є надзвичайно важливим для нашого спільного успіху, адже це не тільки гарантія якості та ефективності препарату, а й безпека та відповідальність виробника за збереження навколишнього середовища.

Подпишитесь на наши уведомления!