Приглашаем на первый за время большой войны Банковский форум

Билеты
Эвакуация бизнеса: как будет работать инициатива

Эвакуация бизнеса: как будет работать инициатива

Украинские предприниматели могут перенести бизнес с "горячих" точек страны в западные области. Как это происходит и кто может пользоваться? (укр)
Вторник, 8 марта 2022, 17:19
народный депутат, первый заместитель председателя комитета Верховной Рады по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики

Кабмін запустив програму евакуації приватних підприємств з "гарячих" точок країни у західні області. 

Ця програма покликана зберегти стратегічно важливі виробництва та робочі місця до повної перемоги України. 

Вже зараз у бізнесу виникає багато питань щодо алгоритму дій для "економічної евакуації". 

Офіційні документи ще прописуються, але вже зараз зібрав узагальнені відповіді на найпоширеніші питання.

Реклама:

Хто може скористатися

Будь-яке підприємство, яке знаходиться у зоні ризику та активних бойових дій. Учасником може бути не лише велике виробництво, але й маленькі бізнеси з 10-20 людьми у штаті. 

В першу чергу допомогу держави для вимушеного релокейту отримають стратегічно важливі підприємства та підприємства, які виробляють товари першої необхідності (хліб та інша їжа, питна вода, одяг та інше) для забезпечення потреб цивільного населення, військових та бійців тероборони. 

Як оформити заявку на евакуацію? 

Власник або менеджер підприємства, яке не може працювати через військові дії, але хоче та може продовжувати роботу в іншому місці, може заповнити анкету з інформацією про підприємство. 

Де знаходиться, що виробляє, скільки працівників та членів сімей бажає перевезти, які приміщення, виробничі та логістичні ресурси потрібні для повноцінної роботи. 

За перші години публікації посилання вже активно збираються заявки, навіть з "найгарячіших" точок країни на кшталт Харкова. 

Як відбувається розгляд та задоволення заявок? 

Всі заявки збираються у таблиці та обробляються представниками Міністерства економіки, аби визначити відповідність підприємства критеріям пріоритетності.

З усіма бізнесами, які подадуть заявку на евакуацію, обов’язково зв’яжуться. 

Як відбувається перевезення бізнесу? 

Після підтвердження заявки та уточнення всіх деталей, організаційна група з Міністерством економіки та відповідною військово-цивільною адміністрацією у західних областях України знаходять приміщення, які відповідають потребам для розгортання відповідного підприємства. 

Після погодження параметрів місця з підприємством, держава допомагає перевезти обладнання та працівників на нове місце. 

Для цього планується задіяти як державні, так і приватні логістичні компанії. Кожне перевезення супроводжує відповідальний депутат або місцевий депутат-мажоритарник. 

Я дуже розраховую, що інформація у бізнес-колах буде ширитися швидко. 

Зі свого боку, керівництво та члени податкового Комітету Верховної Ради максимально підтримуємо ініціативу та робимо все, аби програма стала реальним робочим інструментом та допомогла зберегти українські підприємства, підтримати українську економіку та наблизити перемогу України над рашистським загарбником.

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.
Реклама: