Большие надежды: чего ждет бизнес от Зе!команды

Большие надежды: чего ждет бизнес от Зе!команды

Для бизнеса принципиальным остается продолжение реформ, назначения на ключевые должности людей с чистой репутацией и дистанцирование олигархов от государственной политики. (укр)
Четверг, 25 апреля 2019, 17:29
журналист ЭП

"Чи буде пан Зеленський їздити на роботу на велосипеді? Даю йому на відповідь 24 години", – заявив на зустрічі команди Володимира Зеленського з бізнесом Олексій Кушко, власник veliki.ua.

Це було найнезвичніше запитання до команди новообраного президента у ході конференції з Європейською бізнес асоціацією. Публіка аплодувала.

У четвер 25-го квітня в Києві відбулася чергова зустріч, де бізнес озвучив свої очікування до економічної політики президента Володимира Зеленського.

Тримати удар намагалися екс-міністри Олександр Данилюк та Айварус Абромавичус, проте їхні відповіді не можна назвати конкретними.

Хто стане наступними міністрами в уряді – поки невідомо.

Для бізнесу принциповим лишається продовження реформ, призначення на ключові посади людей з чистою репутацією і дистанціювання олігархів від державної політики.

Першим виступав керівник Dragon Capital Томаш Фіала. Цифри з його презентації щодо інвестицій в Україну не можуть не вразити. Україна залишається найменш привабливою для інвестицій на карті Європи.

"Без інвестицій економіка України швидше, ніж 3% на рік, рости не може. Ми в очікуванні перших кроків президента і його команди. Нас цікавить, хто буде призначений в український уряд, – додає Томаш Фіала.

 

Керівник IFC в Україні Олена Волошина згадала про "українську продуктивність".

"Те, що німецький робітник робить за 17 днів, український – за 365 днів", – зазначила вона.

На її думку, для того, щоб наздогнати німецького працівника, новій владі треба сконцентруватися на трьох основних сферах, де треба провести реформи: створити незалежні державні інститути, що будуть створювати правила гри для бізнесу, посилити роль держави в реформі освіти. І для цього потрібні радикальні зміни, інакше Україна відстане ще більше. А також необхідно вирішити проблему логістики.

"Українському фермеру потрібно на 30% більше ресурсів, щоб довезти своє зерно від ферми до порту, ніж американському. З такими показниками ми не можемо конкурувати в глобальному світі", – додала керівник IFC в Україні

Результати опитування іноземних інвесторів, організованого Європейською бізнес асоціацією, Dragon Capital та Центром економічної стратегії щодо очікувань іноземних інвесторів до нового президента, представлені нижче.

 

"Я ніби на сеансі у психотерапевта", – почав свій виступ екс-міністр фінансів Олександр Данилюк. Для нього всі питання від бізнесу – не нові.

"Ми з Айварасом активно підтримували всі перелічені вами проблеми і їх озвучували Володимиру Зеленському", – резюмує він і зізнається, що повністю команда реформаторів ще не сформована.

На питання директора Європейської бізнес асоціації Анни Дерев'янко, чи вистачить людей для нової команди, Айварас Абромавичус відповів: "Кадровий потенціал заморозився на якийсь час, але ми сподіваємося, що скоро він розморозиться і ми будемо рухатися вперед з прогресивними людьми".

Поки визначено основні вектори реформ і вони мало чим відрізняються від озвучених раніше Володимиром Зеленським. Мова йде про переформатування роботи антикорупційних органів, зниження тиску на бізнес з боку правоохоронних органів та забезпечення незалежності ринкових регуляторів, зокрема АМКУ, НКРЕКП.

"Володимир Зеленський буде виконувати свої обіцянки. На жаль, медового місяця для нового президента не сталося, за менше ніж 24 години його повноваження хочуть обрізати на 80-90%, тому тісної співпраці з парламентом очікувати важко, розраховуємо на позитив від співпраці з урядом", – резюмував Айварас Абромавичус.

За його словами, першими кроками Володимира Зеленського буде:

- зняття недоторканності з депутатів,

- нового закону про вибори за відкритими списками і без "мажоритарки",

- підтримка законопроекту про імпічмент президента, "кнопокодавство", а також про Службу фінансових розслідувань;

- виключення функції економічних розслідувань з повноважень правоохоронних органів.

Олександр Данилюк наголосив на необхідності перезапуску роботи антикорупційних органів: НАЗК, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також звільненні Юрія Луценка з посади генерального прокурора.

На питання Анни Дерев'янко: "Прийшла весна, коли будуть саджати?" Айварас відповів: "Інавгурація поки не відбулася".

Тобто чекати літа? Питання поки риторичне.

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

powered by lun.ua
Подпишитесь на наши уведомления!