Арештовані активи мають працювати і лише бізнес знає як
PROMOTED

Арештовані активи мають працювати і лише бізнес знає як

Понеділок, 22 жовтня 2018, 13:00 -
Державно-приватне партнерство (далі ДПП) — це рівноправне і взаємовигідне співробітництво, між державними органами — з одного боку та представниками приватного сектору — з іншого.

Залучення ресурсу приватного сектору, в тому числі інвестицій, забезпечує більш ефективну реалізацію проектів та збільшує доходи держави у довгостроковій перспективі.

Відповідно до звіту European PPP Expertise Centre, Великобританія є найбільшим ринком ДПП в Європі. Наприклад, 2013 року у Сполученому Королівстві було закрито 31 угоду на сумму 6 млрд євро.

Такий позитивний досвід провідних держав світу демонструє ефективність залучення бізнесу до управління державним майном чи виконання відповідних контрактів за умов взаємовигідного партнерства.

Навіщо ДПП у сфері управління арештованими активами?

У світі існує практика передачі  арештованих активів в управління приватним компаніям. Таке рішення допомагає не тільки зберегти арештоване майно, але й у більшості випадків — збільшити його цінність.

Наприклад, якщо суд наклав арешт на підприємство, цілком логічно було би зупинити його операційну діяльність, однак таке рішення мало би негативні економічні наслідки: для працівників, галузі та держави в цілому.

Таким чином, аби не виводити такі активи з їх операційної діяльності, у світі існує практика передачі арештованих активів в управління бізнесу, утворюючи при цьому ДПП.

Як реалізується ДПП у сфері арештованих активів в Україні?

Що стосується України, то реалізація ДПП у сфері управління арештованими активами у нас тільки набирає обертів.

У 2016 році було створено Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Відповідно до законодавства, у АРМА є дві опції управління арештованим майном — продати його на електронних торгах чи передати майно в управління бізнесу.

Як отримати арештовані активи в управління?

АРМА шляхом двоетапного конкурсного відбору обирає компанію-переможця та передає їй в управління арештований актив на строк його арешту.

 

Саме на етапі відбору потенційні управителі презентують свій стратегічний план управління відповідним активом. За умовами відбору, окрім цінової пропозиції, пріоритетом є якісний менеджмент.

Чим відрізняється управління арештованими активами від менеджменту в приватному секторі?

Насамперед, арештовані активи, якщо говорити про їх управління, нічим не відрізняються від звичайних — на ринку правила гри однакові. Для прикладу, арештованими активами можуть бути: транспортні засоби, нерухомість, підприємства, кошти, цінні папери, корпоративні права тощо.

Компанія здійснює управління арештованим активом відповідно до свого досвіду та на свій розсуд відповідно до презентованого під час другого етапу відбору бізнес-плану.

Управління арештованим майном діє на строк його арешту у кримінальному провадженні.

Чи вигідно це приватному бізнесу?

Управитель арештованим активом отримує винагороду за менеджмент — частку від прибутку від операційної діяльності та менеджменту активів. Винагорода управителя напряму залежить від результатів його господарської діяльності. Все як у звичайному бізнесі.

Також спеціальним законом передбачено, що з усіх доходів від управління майном частина спрямовується на покриття витрат на управління, утримання майна у належному ринковому стані, інша частина — на виплату винагороди управителю, а решта — до державного бюджету.

Де можна дізнатися більше про управління арештованими активами?

Якраз для цього АРМА спільно з Антикорупційною Ініціативою ЄС в Україні (EUACI) запрошують представників бізнесу на перший в Україні форум з питань управління арештованими активами "ФОРМА", який відбудеться 15 листопада 2018 року в готелі "Прем'єр Палац" м. Київ.