Як зберегти свої фотографії на століття

Як зберегти свої фотографії на століття

П'ятниця, 8 червня 2018, 14:20 -
lifestorage.com
У будь-який момент тисячі безцінних сімейних фото можуть назавжди зникнути з комп'ютера через поломку жорсткого диска або крадіжку телефону. Як застрахуватися від безповоротної втрати?

Ми звикли зберігати гігабайти сімейних фотографій на комп'ютері і в телефоні. Однак мало хто з нас турбується про те, що в будь-який момент жорсткий диск може вийти з ладу, а телефон можуть вкрасти. У таких випадках відновити сімейний фотоархів буде дуже дорого або навіть неможливо.

"Економічна правда" підготувала кілька порад, як застрахувати свої фото від безповоротної втрати.

Дорогий досвід

У червні 2016 року автору довелося заплатити 6 800 грн за відновлення жорсткого диска, на якому зберігався сімейний фотоархів — кілька десятків гігабайтів.

Диск був пошкоджений в результаті раптового відключення електроенергії. Це було не єдине відключення, яке пережив жорсткий диск, але перше, що призвело до критичного пошкодження.

Передбачаючи такий інцидент, автор у 2010 році придбав джерело безперебійного живлення — ДБЖ — для ПК. Воно не раз виручало під час відключень електроенергії, але через кілька років акумулятор вичерпав ресурс, новий акумулятор не запрацював і в результаті комп'ютер залишився без ДБЖ.

 

І ось у червні 2016 року десятки гігабайтів сімейних фотографій, які "припадали пилом" в одній з папок жорсткого диска, раптово стали безцінними. Вибір був простий: назавжди розпрощатися із знімками тисяч миттєвостей життя за багато років або викласти круглу суму за їх "воскресіння".

Щоб ніколи не стати заручником такого вибору, опитані ЕП фахівці радять для зберігання критично важливих даних керуватися "законом 3-2-1": три копії зберігати на двох різних носіях, один з яких — в офлайні.

Інші поради — нижче: від найпростіших і дешевих заходів до більш складних і дорогих.

Початковий рівень. "Хмарні" сховища

Онлайн-копія фотоархіву з телефону

Створити безкоштовні резервні копії фотоархіву можна за допомогою "хмарних" сервісів.

Для збереження копій фотографій з телефону найкраще використовувати онлайн-сервіс flickr, який належить компанії Yahoo!. Один аккаунт flickr дозволяє безкоштовно зберігати 1 Тб даних. При цьому максимальний розмір однієї фотографії не повинен перевищувати 200 Мб.

 

Створити в обліковому записі flickr копії всіх фотографій з телефону просто. Потрібно встановити додаток, увійти в свій акаунт і натиснути кнопку синхронізації в лівому верхньому кутку програми. У додатку також можна налаштувати синхронізацію тільки через Wi-Fi або через мережу мобільного оператора і Wi-Fi.

 

У flickr ще є десктоп-додаток для синхронізації фотографій між ПК і flickr-акаунтом, але в цьому випадку треба купувати підписку за 6 дол на місяць. Є ще аналогічний десктоп-додаток стороннього розробника, але він вимагає доступ до flickr-акаунту користувача, що логічно.

Онлайн-копія фотоархіву з ПК

Для створення копії фотоархіву, що зберігається на ПК, найкраще підходить "хмарний" сервіс Mega. Безкоштовний акаунт дозволяє зберігати до 50 Гб інформації.

Сервіс пропонує зручний десктоп-додаток. Він миттєво автоматично копіює в онлайн-акаунт усі зміни в папці.

 

Підписка на 1 Тб в акаунті Mega коштує 10 євро на місяць.

Також для резервного копіювання особливо цінних фотографій можна використовувати десктоп-додаток Google диск. З його допомогою можна безкоштовно створювати у своєму Google-акаунті копію файлів з ПК загальним обсягом до 15 Гб.

Ті, кому недостатньо обсягу в безкоштовних акаунтах і кому шкода платити гроші за додаткове місце, можуть створити скільки завгодно додаткових акаунтів у "хмарних" сервісах.

Безальтернативним "хмарним" сховищем копій відеороликів служить YouTube.

 

Напівпрофесійний рівень. Резервний жорсткий диск

Більшість фахівців з відновлення даних рекомендують для резервування критично важливих файлів використовувати другий жорсткий диск, причому саме HDD, а не SSD. Ще краще, якщо це буде зовнішній HDD спеціального типу.

Фахівці не радять зберігати важливу інформацію на SSD-дисках, SD-картах і USB-флешках, тому що відновити інформацію з таких типів носіїв складно або зовсім неможливо.

Найпростіше рішення — купити ще один звичайний HDD і за допомогою найпростішої Windows-програми SyncToy 2.1 вручну створити і регулярно оновлювати копію сімейного архіву на новому диску. HDD на 1 Тб коштує 1200-1300 грн.

 

Для більш надійного зберігання сімейного архіву варто розщедритися на спеціальні HDD. Наприклад, компанія Western Digital позиціонує такі диски як WD Red, а фірма Seagate виробляє їх під брендом IronWolf.

Диски серії WD Red і IronWolf створені для організації так званого сховища даних NAS — Network Attached Storage. Жорсткі диски для NAS відрізняються від інших великим ресурсом і спеціальними алгоритмами оптимізації читання і запису. Ціна таких HDD на 1 Тб стартує від 2 200 грн.

Для резервного копіювання з ноутбуків і ПК підійдуть портативні жорсткі диски. Їх можна використовувати в "польових" умовах, вони не бояться перепадів напруги. Вартість портативних HDD на 1 Тб — від 1 700 грн. Як правило, портативні диски продаються з програмами для копіювання даних.

Нарешті, для збереження безцінного сімейного фотоархіву на ПК вкрай необхідне ДБЖ. Воно протягом п'яти-семи хвилин після відключення електроенергії дозволяє коректно завершити роботу комп'ютера.

ДБЖ захищає диски від поломки в результаті збою, спричиненого перепадом напруги або відключенням електроенергії. Ціна на ДБЖ потужністю 500-700 ват починається з 1 тис грн.

Професійний рівень. Мережеві накопичувачі

Щоб раз і назавжди вирішити питання збереження сімейного фотоархіву, найкраще купити мережевий накопичувач — NAS.

NAS побутового рівня — це невелика коробка з відсіками для двох і більше HDD і спеціальним ПЗ. Варто відзначити, що HDD для NAS треба купувати окремо. Ціна на сам побутовий NAS починається з 3 тис грн.

Мережевий накопичувач не тільки надійно зберігає і регулярно копіює всі оновлення в папках комп'ютера, а й виконує багато інших корисних функцій.

Наприклад, з його допомогою через домашній Wi-Fi можна в автоматичному режимі синхронізувати усі файли на всіх підключених пристроях. До цих файлів можна отримувати доступ в будь-який момент з будь-якої точки світу, де є інтернет, можна навіть запустити власний сайт.

Особливість NAS — висока ціна. Мережевий накопичувач разом із спеціальними HDD коштує близько 10 тис грн і для нього потрібне окреме ДБЖ. Крім того, мережевий накопичувач поставляється із спеціальним ПЗ, розібратися з яким — завдання доволі непросте.

 
фото iguides

Побутовий рівень. Регулярний друк фотографій

Щоб не морочитися з резервуванням тисяч фотографій, ліпше виділити годину часу, вибрати 50 найкращих фото за рік, віддати їх на друк у професійну компанію і помістити готові знімки в фотоальбом.


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!