Заробити і не втратити: лайфхак для тих, хто їде працювати за кордон
PROMOTED

Заробити і не втратити: лайфхак для тих, хто їде працювати за кордон

Вівторок, 10 квітня 2018, 13:00 -
Частина 1 - Сполучене Королівство Великобританія сьогодні одна з найстабільніших і благополучних країн світу. Завдяки дуже динамічній економіці і розвиненому фінансовому сектору - це дуже популярний напрям, в тому числі і для трудової міграції з інших країн.

Невипадково берега Туманного Альбіону дуже привабливі для втомлених від соціальної нестабільності вихідців з України. Українська діаспора в Англії вже перевищила 30 тис. осіб, а за неофіційними даними ця цифра ще вища за рахунок нелегальних емігрантів.

Більшість з цих людей не тільки забезпечують себе, але і відправляють частину заробленого на батьківщину своїм близьким на життя або з метою накопичення. Тому яким би не був високим їх дохід, питання зниження витрат і збереження грошей є надзвичайно актуальним. У цій статті ми наведемо приклади зручних лайфхаків від тих, хто заробляє сам і допомагає рідним на відстані.

Грамотно розпорядитися своїм доходом, забезпечивши себе житлом, їжею і всім необхідним, а також з вигодою для себе користуватися сучасними онлайн-сервісами, - ключові навички для виживання в чужій країні.

Почнемо з житла і транспорту. Оренда нерухомості у Великобританії надзвичайно дорога. В середньому, оплата квартири в Лондоні може з'їдати до 70% зарплати. На жаль, пошук орендного житла на околиці або в передмісті не дає належного економічного ефекту, оскільки на зміну високою ренті з'являється нова проблема - дорогий проїзд на метро і в приміських електричках. Частково вирішити проблему допоможе транспортна карта Oysters, яка дозволяє економити від 50% від вартості поїздки. Отримати цю карту можна в будь-якій касі метро за 5 фунтів, які компенсуються власнику при поверненні карти.

 

Також дозволяє заощадити грамотна логістика. В Англії розроблено дуже багато онлайн додатків і сайтів, які підкажуть як швидше і дешевше дістатися, як курсує транспорт і т.д. Крім того, істотно скоротить витрати на транспорт оренда або покупка велосипеда.

Ще простіше справа з їжею і напоями. Альтернативою недешевому комплексному обіду в пабі можуть стати готові страви з супермаркету, які обійдуться в середньому в 2-3 фунта в Sainsbury's і Waitrose, трохи дорожче вийдуть суші - 3-5 фунтів за порцію. Привабливо і бюджетно виглядає ланч-пропозиція в Tesco: бутерброд, паста або салат разом з напоєм і фруктом або чіпсами обійдуться всього лише в 3 фунти. Причому, в Tesco разом з дорогими товарами пропонують власні альтернативи, причому не одну позицію, як мережі в Україні, а дві або три в різній ціновій категорії.

Для тих, кому і таке щоденне харчування виглядає накладним, покупка упаковки латуку за 1 фунт, батона за 1 фунт і шинки за 90 пенсів забезпечить сендвічами на кілька днів вперед.

 

Оформлення карти постійного клієнта Waitrose, яка для покупця нічого не варта, дозволяє мати абонемент на один безкоштовний гарячий чай або кава в день. Їх можна отримати в будь-якому міському супермаркеті цієї мережі. Крім того, лондонська вода абсолютно придатна для пиття і економні британці, абсолютно не соромлячись, набирають її з-під крана або в спеціальних фонтанчиках, які є майже у всіх відритих офіційних установах. У кав'ярнях та ресторанах брати tap water також є звичайною справою.

Озброївшись подібними лайфхаками, в Великобританії цілком реально не просто зводити кінці з кінцями від зарплати до зарплати, але і відправляти частину заробленого близьким на батьківщину. Благо, що для цього тепер немає необхідності передавати готівку нарочним або оббивати пороги банків. Достатньо лише підшукати зручний для себе сервіс і адресат в Україні швидко і гарантовано отримає відправлену суму.

Оптимальне поєднання оперативності, надійності і зручності при невисокій комісії за переказ в Україну пропонує, наприклад, онлайн-платформа Moneyto. На ринку грошових переказів компанія працює ще з 2004 року, а з 2014 впровадила гібридну модель послуги, при якій переказ, відправлений на сайті з банківської карти Visa або Mastercard, видається адресату готівкою в банку. До речі, крім України, переклад можна отримати ще в більш ніж 30 країнах, а відправити не тільки з Великобританії, але і з інших країн Європи.

 

Перекази Moneyto можна отримати в більш ніж 100 тис. пунктах видачі по всьому світу, а в Україні їх близько 8 тис. Серед найбільш відомих банків, де можна отримати переказ - Ощадбанк і Приватбанк. Комісія при переказі через сервіс Moneyto становить всього піввідсотка від суми переказу, але не менше 1 євро, що цілком прийнятно навіть для дуже бережливої людини. Курс конвертації також завжди підтримується актуальним.

Приємний бонус для тих, хто втомився від англійського, співробітники Moneyto вільно спілкуються з клієнтами на різних мовах, причому як усно, так і письмово, через електронні засоби комунікації. Здавалося б, дрібниця. Але іноді саме такі дрібниці дозволяють в іншій країні хоча б на хвилину розслабитися, зняти стрес від напружених буднів, відчути себе більш впевнено і комфортно. А це, часом, навіть важливіше, ніж заощадити за допомогою різних лайфхаків.

Другу частину нашої статті про те, як заощадити, живучи і працюючи в Італії, читайте найближчим часом на сайті "Економічна правда".

Підпишіться на наші повідомлення!