"Піратів" виганяють з телевізора

"Піратів" виганяють з телевізора

Вівторок, 2 червня 2015, 10:41 -
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення припускає, що виробники низки медіаплеєрів та телевізорів Samsung і LG з функцією Smart TV сприяють "піратам".

З медіаплеєрів і "розумних" телевізорів, які продаються в Україні, можуть зникнути майже всі безкоштовні телевізійні додатки.

Ринок втомився боротися з користувачами нелегального контенту і запропонував регулятору встановити контроль над виробниками обладнання.

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення припускає, що виробники медіаплеєрів Aura HD, Inext TV, а також телевізорів Samsung і LG з функцією Smart TV сприяють "піратам".

У повідомленні регулятора йдеться, що за допомогою цих пристроїв транслюється контент, який підлягає захисту згідно із законодавством про телебачення та інтелектуальну власність.

Іншими словами, заводська прошивка "розумних" телевізорів та медіаплеєрів містить додатки, що дозволяють дивитися телевізійні програми через інтернет. Хоча на трансляцію цих програм в авторів додатків може не бути прав.

У медіаплеєрах Aura HD встановлені додатки Online TV і Vintera TV, а в медіаплеєрах Inext TV - додаток IPTV. У заводській прошивці "розумних" телевізорів LG та Samsung також є додаток Vintera TV.

За оцінками експертів Нацради, ці додатки відкривають доступ до 30 українських та 160 міжнародних каналів, з яких 90 - російських. Серед них - "НТВ+", Viasat, Discovery Network, Fox. Правовласникам і дистриб'юторам пропонується проаналізувати список і до 5 червня повідомити регулятору про результат.

"Ми припускаємо, що ці програми транслюються без договорів з телеканалами", - розповіла член робочої групи Нацради з проблем провайдерів Наталія Клітна.

За її словами, робоча група отримала інформацію про можливі порушення від експертів і вирішила її перевірити. До виробників, які встановлюють на плеєри програми для перегляду піратських фільмів, наприклад, Fs.to, претензій нема.

З обох фронтів

Крім того, Нацрада нагадала виробникам медіа-обладнання про тимчасову заборону трансляції в Україні деяких російських телеканалів. У списку заборонених - 15 каналів, зміст яких не відповідає законодавству України.

За даними регулятора, глядачі мають до них доступ через додатки Peers TV, Vintera TV та Nemo TV. Чиновники звернулися до компаній iNext TV і Samsung з вимогою вжити заходів й увідповіднити свою діяльність законодавству.

Представники iNeXT Europe LTD відповіли, що перевірили і вимкнули доступ до сервісів провайдерів, за допомогою яких транслювалися заборонені канали.

Samsung також перевірила додатки, розміщені на платформі Smart Hub. Власники цих додатків запевнили компанію-виробника, що російські канали не доступні на території України. Крім того, Samsung попередив їх про можливість повного видалення додатків у разі повторної фіксації порушень законодавства.

Як повідомили ЕП в українському представництві Samsung, запитів від Нацради, які б стосувалися інтелектуальної власності, компанія поки не отримувала.

"За зміст додатків перед правовласниками відповідають провайдери, а не ТОВ "Самсунг електронікс Україна компані", - повідомила юрист компанії Валентина Кополович. В українському офісі LG відповідь Нацраді поки не готували.

Представник "Інфоміру" - виробника плеєрів Aura HD - повідомив, що компанія не готова коментувати ситуацію публічно.

Керівник проекту Vintera TV запевнив ЕП, що його компанія працює легально і з повагою ставиться до законодавства країн.

"У платформах Smart TV Samsung, LG, Aura HD дотримане законодавство України в частині обмеження мовлення зарубіжних каналів, у тому числі російських. З каналами у нас укладені або договори, або є дозволи від правовласників", - повідомив він і додав: досі запитань від правовласників не надходило.

Кому заважають "нелегали"

Правовласники ж стверджують, що деякі сервіси використовують їх контент без договорів. "Так, факт використання нашого контенту підтверджуємо. Як з цим ефективно боротися - поки думаємо", - повідомив ЕП директор із стратегічного розвитку StarLightMedia Федір Гречанінов.

Представник "1+1 медіа" повідомив, що контент, власником якого є група, без договорів використовують Online TV, UA-TV online, ForkPlayer. Разом з тим, у додатках Megogo і DivanTV програми присутні легально, розповів керівник відділу дистрибуції "1+1 медіа" Іван Примаков.

"Ініціативу Нацради ми не тільки підтримуємо, але й беремо участь у боротьбі з нелегальним використанням контенту групи, особливо в інтернеті", - додав він.

На його думку, блокування "піратських" додатків - один з найефективніших способів боротьби з "нелегалами". Відстоювати свої інтереси правовласники можуть і в суді, ініціюючи матеріальні санкції для таких додатків. Утім, механізму, який би дозволив перемогти "піратів", в Україні нема, констатує менеджер.

Опитані ЕП учасники ринку говорять, що саме медіа-групи і легальні відео-сервіси порушили питання "піратських" додатків у Нацраді. Перші не можуть вимагати гроші за показ своїх телеканалів від провайдерів, а другі - заробити на користувачах, поки є безкоштовна альтернатива.

"Можливість дивитися піратський контент на будь-яких пристроях, безперечно, завдає величезної шкоди легальному ринку", - говорить директор з маркетингу відеосервісу Megogo Іван Шестаков.

За його словами, навіть якщо у заводській прошивці нема піратських додатків, покупцям пристроїв часто пропонують встановити їх прямо в магазині.

"В рамках послуги ти прямо в магазині платиш гроші співробітникам сервісу, які, крім легальних сервісів, встановлюють ще й нелегальні для перегляду піратських фільмів і заборонених російських каналів", - розповідає Шестаков.

За словами Клітної, робоча група Нацради знає про цю проблему і вже розмірковує, як її можна вирішити. Назви торгових мереж, працівників яких "спіймали на гарячому", вона наразі озвучити не змогла.


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!