План Путіна і блеф Азарова

План Путіна і блеф Азарова

Четвер, 13 січня 2011, 12:47 -
Коли генсек Хрущов поставив завдання за три роки потроїти виробництво м'яса в країні, рязанський обком партії розпорядився забити весь приплід худоби і перевиконав план Хрущова за один рік. От тільки м'ясо стало дефіцитом.

В останній робочий день перед Різдвом прем'єр-міністр Азаров розповів про свою найбільшу надію. Він обіцяє за десять років подвоїти валовий внутрішній продукт.

Такою є мета "реформ" і "модернізації" від Януковича-Азарова. Таких темпів росту економіки вони очікують. Однак чого варті гучні обіцянки нової влади?

За даними Держкомстату, у 2005 році валовий внутрішній продукт становив 441 мільярд гривень, а у 2009 році - 913 мільярдів гривень. За чотири роки ВВП подвоївся, у тому числі - за час роботи двох коаліційних урядів Юлії Тимошенко.

Янукович у різдвяній промові назвав останні п'ять років найважчими для України за всі 20 років незалежності. За цією логікою, наступні десять років будуть ще важчими!

Тільки за рахунок інфляції валовий внутрішній продукт зростає щороку мінімум на 10%, тож його подвоєння за десять років буде відсутністю реального росту економіки.

Можна тільки позаздрити вмінню Азарова з реформаторським апломбом хвалитися очікуваною десятирічною стагнацією. Однак навіть цей нехитрий прийом створення іміджу "вправного господарника" не є ексклюзивним.

Навесні 2003 року президент Путін звернувся до російського парламенту з посланням, перший пріоритет якого був таким: "За десятиліття ми повинні, як мінімум, подвоїти валовий внутрішній продукт країни".

Через п'ять місяців арештували Ходорковського за фінансування опозиції - тільки цим його діяльність відрізнялася від інших олігархів. Через рік Путін був обраний президентом на другий термін.

Нині ми є свідками суспільно-політичної та економічної стагнації сучасної Росії - найбільшої за територією країни світу, візитками якої стали ксенофобія, політичні репресії та сировинна економіка.

Навіть президент Медвєдєв визнав, що правляча партія "Єдина Росія", програмою якої є міфічний "План Путіна" зробити Росію світовим лідером до 2017 року, "забронзовіла" і веде країну до деградації, бо відсутнє конкурентне середовище.

Поки Путін подвоював ВВП, розшарування між багатими і бідними тільки зростало. Нині, за даними Росстату, 10% найбагатших росіян отримують у 15 разів більше доходів, ніж 10% найбідніших.

При цьому у демографії вважається, що вже десятикратний розрив призводить до соціального вибуху, як у Греції, або перманентного соціального конфлікту, який придушується тоталітарною державою, як у Росії.

Втім, антисоціальна політика горе-реформаторів в Україні робить цей розрив між багатими та бідними ще більшим.

Якщо послухати Азарова, подвоєння ВВП забезпечить процвітання української економіки. Однак не можна вважати зростання цього показника мірилом економічного розквіту. У ВВП підсумовуються всі грошові транзакції за рік, тобто це показник економічної активності, незалежно від її природи.

ВВП збільшує не лише виробництво товарів, а й поховання померлих, рейдерство, ріст злочинності через витрати на охорону, розлучення через судові витрати.

Відомий приклад: ураган Ендрю у 1992 році завдав мешканцям штату Південна Флорида збитків на 26 мільярдів доларів, однак додав 15 мільярдів доларів до валового внутрішнього продукту США.

У 2004 році Віктор Янукович всю передвиборчу кампанію будував на сліпучих відсотках росту ВВП і, схоже, з тих часів не збирається міняти коника. Невже він думає, що людям не видно: маніпуляції з показниками ВВП покращують хіба що імідж окремих політиків, але не реальну економіку?

Втім, чи подвоїться ВВП - ще невідомо, а от податки, тарифи та ціни подвоюються вже сьогодні.

У Росії це теж проходили. Коли генсек Хрущов поставив завдання за три роки потроїти виробництво м'яса в країні, рязанський обком партії розпорядився забити весь приплід худоби і перевиконав план Хрущова за один рік.

От тільки наступного року м'ясо стало дефіцитом. Ще й виробництво зерна впало удвічі, бо колгоспники, у яких "позичили" корівок, відмовлялися обробляти землю.

Український народ не повинен дозволити Януковичу, Азарову, Тігіпку та іншим горе-реформаторам інсценувати "план Путіна" чи "рязанське диво".

Андрій Павловський, народний депутат України, фракція БЮТ


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!