Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Ощадбанку, "Києву" і "Родоводу" змінять голів

Ощадбанку, "Києву" і "Родоводу" змінять голів

П'ятниця, 16 квітня 2010, 17:03 -
Цілком очевидно, що мова йшла про те, як група "Приват" відібрала мережу заправних станцій під брендом ANP. Ці об'єкти перебували у заставі в Укрпромбанку. Їх продаж міг дати "Родоводу" гроші на повернення вкладів населення.

Найближчим часом уряд змінить голів правління у трьох держбанках - Ощадбанку, "Родоводі" і "Києві". Про це повідомило джерело "Економічної правди" у Кабміні.

"Укргазбанк поки чіпати не будуть, тому що Морозов (Олександр, голова правління Укргазбанку. - ЕП) дружить з Колесніковим (Борис, віце-прем'єр-міністр України. - ЕП). У "Київ" пропонують Францкевича, у "Родовід" - Адарича, в Ощадбанк - Козака", - розповів співрозмовник.

Джерело ЕП у Нацбанку нічого не змогло сказати про можливу зміну керівників. "Абсолютно точно, до нас з цього приводу ще не зверталися", - зазначив чиновник.

За словами урядовця, кожен з кандидатів проходить багаторівневі співбесіди, у тому числі з віце-прем'єрами.

Реклама:

"Я не думаю, що призначення відбудуться з волі когось одного, навіть Тігіпка чи Клюєва. Швидше за все, приймуть колегіальне рішення, це буде компроміс. Хоча, природно, без слова Азарова не обійдеться", - вважає він.

Приблизно півмісяця тому невідомі поширили чутку, що топ-менеджмент банку написав заяви про звільнення. Втім, Морозов спростував її того ж дня.

Тим не менш, в Укргазбанку таки відбудуться кадрові ротації. З нього піде перший заступник голови Кирило Шевченко. Зовсім недавно він придбав собі невеликий банк і збирається його очолити.

Кадрові зміни не торкнуться і третього за розміром в країні банку - державного Укрексімбанку. Днями перший віце-прем'єр Андрій Клюєв заявив, що Віктор Капустін залишається на своїй посаді.

Призначення Ігоря Францкевича на посаду голови правління банку "Київ" прогнозували ще у 2008 році. Він відомий як один з найдосвідченіших фінансистів.

Свого часу Францкевич очолював "Райффайзен Банк Україна" та Індекс-Банк, а після покупки російським ВЕБом Промінвестбанку примірявся до посади першого заступника голови.

Фінансист у 2008 році навіть пройшов кваліфікаційний іспит в НБУ. Це означає, що Міністерство фінансів вже робило йому пропозицію.

"Голови правління проходять іспити у нас тільки після того, як Мінфін зробить офіційне подання", - повідомило джерело "Економічної правди" в НБУ.

Однак у серпні 2008 року посаду отримав нікому не відомий Юрій Маслов. Він виявився компромісною фігурою. Що відбувається у банку "Київ", досі ніхто не знає. Хіба що наприкінці 2009 року установа знову просила у держави гроші.

Голова правління "Родовід Банку" Сергій Щербина зараз лікується. Відпочити він вирішив після того, як у понеділок надіслав відкритий лист Віктору Януковичу.

У ньому Щербина заявив, що Нацбанк навмисно гальмував переведення активів з Укрпромбанку, який ліквідується, у "Родовід", а потім створив умови для виведення з-під застави мережі АЗС.

Він не називав конкретних імен, але цілком очевидно, що мова йшла про те, як неіснуюча група "Приват" відібрала мережу заправних станцій під брендом ANP. Ці об'єкти перебували у заставі в Укрпромбанку. Їх продаж міг дати "Родоводу" гроші на повернення вкладів населення.

Своїм листом Щербина визнав, що не зможе змінити ситуацію. Імовірно, його місце займе колишній голова правління Укрсиббанку Олександр Адарич. Сам він відмовився говорити на тему можливого призначення, пославшись на зайнятість.

Найцікавішим з трьох призначень може стати зміна керівника Ощадбанку. Джерело "Економічної правди" в НБУ підтвердило, що на посаду керівника другого за розміром банку країни претендує кілька людей.

Перш за все, це нинішній голова правління Анатолій Гулей. Його шанси високі, адже він призначався ще у березні 2007 року при прем'єрі Вікторові Януковичі. А ще Гулей працював у Актив-банку, який належить братам Клюєвим.

"Крім Гулея та Козака, є ще два претенденти. Перший - Сергій Арбузов. Другий - колишній співробітник Ощадбанку. Він був претендентом номер один, але не пройшов співбесіди у віце-прем'єрів", - розповіло джерело в НБУ.

Арбузов був головою правління банку "Донеччина", який пізніше перейменували на "Український Бізнес Банк". Свого часу ця установа мала стосунок до екс-мера Донецька Олександра Махмудова, "регіонала" Едуарда Прутніка і номінального власника збанкрутілої страхової компанії "Страхові традиції" Дмитра Гончарова.

Сьогодні, за інформацією джерел, "Український Бізнес Банк" контролюється старшим сином президента Віктора Януковича - Олександром. Співрозмовник підтвердив, що у ньому обслуговуються рахунки компаній, які володіють резиденцією президента - "Межигір'ям" та готельно-ресторанним комплексом на території мисливського господарства "Сухолуччя".

Цей збіг обставин підтверджує інформацію, яку цього тижня надав один з депутатів БЮТ. "Син Януковича просить батька призначити на Ощадбанк свою людину", - сказав він.

За словами джерела в НБУ, призначення В'ячеслава Козака може бути пов'язане з далекосяжними планами уряду.

"В'ячеслав ніколи не керував великими колективами і не має великого досвіду банківської роботи. У нього є цінна перевага - він міжнародник. В'ячеслав очолює українське представництво компанії Credit Suisse First Boston - партнера уряду з виходу на зовнішні ринки капіталу. Не виключено, що вона залучатиме для Ощадбанку зовнішні кредити і за рахунок цих грошей фінансуватиме необхідні проекти", - відзначило джерело.

Реклама: