Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Юлія Тимошенко: газ із соломи і "пташині права" для бізнесу

Юлія Тимошенко: газ із соломи і "пташині права" для бізнесу

Середа, 6 січня 2010, 10:05 -
Земля належатиме тільки громадянам України, які живуть і працюють на ній. Річну орендну плату за землю буде законодавчо закріплено на рівні 10% її ринкової вартості. Всі акти на володіння присадибними ділянками будуть видані безоплатно протягом року.

Друга частина відповідей кандидата в президенти Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, що Юлія Тимошенко та її штаб майже за три місяці так і не спромоглися надіслати відповіді на запитання "Економічної правди".

Реклама:

Редакція презентує заяви політика та уривки з інтерв'ю і передвиборної програми, у яких вона торкалася питань, порушених "Економічною правдою".

З першою частиною тексту можна ознайомитися тут.

Блок 5. Паливно-енергетичний комплекс

Експорт/транзит газу

- Як, на вашу думку, має бути влаштована схема постачань газу і нафти в Україну? Чи можливо досягти більшої диференціації шляхів і джерел постачання, ніж є зараз? Як можна цього досягти?

З виступу Юлії Тимошенко на засіданні уряду:

"За восемь месяцев не удалось дестабилизировать построенный без коррупции, я подчеркиваю, газовый рынок Украины. Кстати, никаких возвращений старых моделей с использованием "РосУкрЭнерго" и других экзотических компаний в Украине не будет, точно так же, как и любых других посредников.

По новому контракту, цена на газ меняется ежеквартально, и именно так она будет меняться дальше по формуле, и страна, потребители будут каждый раз воспринимать это без какого-либо стресса, абсолютно спокойно.

И поэтому обе стороны - и Украина, и Россия - уверены, что и на Рождество не будет тех традиционных штучек, которые всегда бывают с кризисами в газовой сфере, а все пройдет спокойно, на базе существующих контрактов".

З передвиборної програми Юлії Тимошенко:

"Збільшимо видобуток нафти та газу, зокрема на шельфі Чорного та Азовського морів".

- Чи маєте ви намір переукладати газовий договір з Росією? Якщо так, то як ви збираєтеся розривати нинішній? Як добитися зменшення контрактних обсягів закупівлі російського газу до рівня фактичного споживання?

З виступу Юлії Тимошенко в ефірі 5 каналу:

"Вопрос не в плохих контрактах на природный газ, которые впервые заключены между "Нафтогазом" и "Газпромом" без посредников. Вопрос в том, что высокие политики всеми силами пытаются вернуть на рынок "РосУкрЭнерго" и забрать у народа 11 миллиардов кубометров газа... Цена на газ не будет меняться. Точка".

- Як повинен бути влаштований внутрішній ринок газу? Чи варто зберігати монополію "Нафтогазу" як єдиного імпортера і продавця? Чи повинні бути конкуруючі трейдери-продавці на внутрішньому ринку? Чи потрібно допустити на внутрішній ринок газу іноземні компанії? Чи може Україна займатися реекспортом палива? Якщо так, то як цього досягти?

З виступу Юлії Тимошенко на нараді з керівниками облдержадміністрацій:

"Сьогодні уряд прийняв концептуальне рішення, що на базі локальних газопроводів ми будемо створювати державні обласні постачальні компанії, які будуть гарантувати доставку газу споживачам. І хочу сказати, що це буде зроблено в суворій відповідності з законом і діючою Конституцією - ніде нічого не буде порушено.

Достатньо сьогодні одній приватній компанії крутити усією країною з постачання газу районам, містам та областям - це повинно бути державною функцією і держава повинна в повному обсязі нести за це відповідальність.

Мережі газові ніхто нікому не продавав. Облгази, райгази, міськгази, які перейшли до приватних власників, не мають у власності мереж локальних газопроводів".

З інформації про зустріч Юлії Тимошенко з жителями Канева Черкаської області:

"Юлия Тимошенко в случае победы на президентских выборах намерена возобновить действие постановления правительства о передаче локальных газовых сетей дочернему предприятию НАК "Нафтогаз Украины" - компании "Нафтогазмережи", действие которого на днях приостановил нынешний президент Украины.

"После февраля мы это вето отзовем и нормально наведем порядок с областными газопоставляющими компаниями", - сказала Тимошенко.

- Якою повинна бути ціна імпортного газу для України порівняно з європейською? На які постуки ви можете піти, щоб добитися такої ціни для України?

Із заяви Юлії Тимошенко:

"2009 року нам дали знижку 20% від формульної ціни, формульну ціну буде розраховано у 2010 році, будемо вести переговори про пільгові ціни".

- Що треба зробити для збільшення виробництва вітчизняних нафтопродуктів і збільшення їх частки на внутрішньому ринку? Як перешкодити тотальному експорту вироблених в Україні нафтопродуктів з їх заміщенням російськими?

Із заяви Юлії Тимошенко за підсумками засідання українсько-лівійської економічної комісії у Києві:

"Мы уверены, что проект строительства нефтеперерабатывающего завода в Украине с участием ливийских инвесторов, который одновременно рассматривается как расширение совместной добычи нефти, даст возможность демонополизировать внутренние рынки Украины по поставкам нефтепродуктов.

И мы надеемся, что до сентября специально созданная рабочая группа по строительству нефтеперерабатывающего завода даст нам конкретные предложения по срокам начала строительства".

- Чи варто зберігати низькі тарифи на газ для населення? Якщо так, за рахунок яких коштів має розвиватися вітчизняна видобувна промисловість?

З виступу Юлії Тимошенко в ефірі 5 каналу:

З 1 січня люди не відчують зміни ціни на газ.

З виступу Юлії Тимошенко в ефірі телеканалу "Україна":

"Ціна для людей на природний газ в Україні не зміниться. Я як прем'єр-міністр і уряд стоїмо на позиції, що ціну на газ для населення підвищувати не можна".

Вугільна галузь

- Собівартість видобутку вугілля в Україні одна з найвищих у світі. Щорічно на дотування видобутку вугілля держава витрачає із бюджету понад 1,5 мільярда доларів. У чому буде полягати пріоритет вашої політики у вугільній галузі: у поступовому закритті збиткових шахт і створенні альтернативних робочих місць для шахтарів чи у підтримці існуючого рівня дотацій і збереженні робочих місць?

З виступу Юлії Тимошенко на прес-конференції за підсумками відвідин шахти "Нововолинська":

"Уряд підтримуватиме приватні шахти, які мають ефективних власників, а збиткові - повертатиме у власність держави. З 1 листопада буде збільшено мінімальну пенсію для шахтарів на 225 гривень.

Пенсія для тих, хто працює під землею, не буде меншою, ніж 1 719 гривень. А далі, залежно від стажу роботи та середньої заробітної плати, вже буде вирівнюватися ця цифра".

- Опишіть інші свої плани та пріоритети щодо розвитку та реформування вугільної галузі.

З виступу Юлії Тимошенко під час наради з питань підтримки вугільної галузі:

"2010 рік має стати визначальним для переоснащення вугільної галузі, і на це будуть спрямовані урядові рішення. Якщо нам це вдасться, то у 2011 році ми вийдемо на серйозне зростання галузі".

З виступу Юлії Тимошенко під час відвідин шахти держпідприємства "Макіїввугілля":

"Уряд забезпечить фінансування програми з технічного переоснащення всіх шахт України на безпечну систему УТАС до середини наступного року. Вже з понеділка я почну ці фінансові ресурси виділяти, щоб до середини 2010 року ми поставили крапку і сказали: кожна шахта України має УТАС".

- Що ви плануєте робити з "копанками" - несанкціонованими міні-шахтами?

З виступу депутата від БЮТ Наталії Королевської на засіданні з розвитку вугільної галузі:

"В 2009 году мы ликвидировали экономические предпосылки для нелегального рынка угля, полностью закрыв сбыт угля с "копанок" на государственных теплоэлектростанциях.

Это было сделано благодаря мерам, принятым Министерством угольной промышленности под контролем премьер-министра. Теперь "копанки" нужно ликвидировать физически, с помощью административно-фискальных механизмов".

- Як налагодити прибуткову роботу вугільної галузі, водночас зберігши соціальні зобов'язання перед шахтарями?

З виступу депутата від БЮТ Наталії Королевської:

"Я категорично проти приватизації у вугільній промисловості, тому що ці підприємства мають залишатися під державним контролем. При правильному веденні гірничо-геологічних робіт, при вкладенні інвестицій і модернізації українські шахти можуть стати перспективними.

Сьогодні проведено низку переговорів як з японськими банками, так із рядом інших країн, де інвестори готові приходити до України і вкладати кошти у вугільну промисловість під державні гарантії.

Ми сподіваємося, що у разі ухвалення цього бюджету, ця програма працюватиме, і глобальну модернізацію у вугільній промисловості провести буде можливо.

Електроенергетика

- Яке ваше концептуальне бачення стратегії розвитку різних секторів енергетичної галузі?

З передвиборної програми Юлії Тимошенко:

"Сприятимемо розвиткові нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії. З 1 січня 2010 року вже звільнено від податків підприємства, які виробляють енергію з відновлювальних джерел - води, повітря, сонця, деревини, соломи, біосировини".

Із заяви Юлії Тимошенко:

"Запуск Днестровской ГЭС дает возможность Украине получить большой объем электроэнергии, причем самой дешевой по сравнению со всей другой".

З виступу Юлії Тимошенко на відкритті інвестиційного форуму "Україна. Інвестиції. Інфраструктура. Євро-2012":

"Ми також відкриваємо всі шляхи для того, щоб можна було вкладати інвестиційні ресурси у систему альтернативних видів палива. Я особисто провела вже декілька зустрічей з тими компаніями, які мають сьогодні прекрасні технології для вироблення енергоресурсів на альтернативній основі.

Вдумайтеся тільки, що ми сьогодні 24 години на добу говоримо про природний газ, але в той же час ми маємо всі сировинні умови для виробництва 20 мільярдів кубічних метрів газу з біосировини.

Якщо це зробити - це практично закрити одну четверту частину наших потреб в газі і, як наслідок, продуктах, які можна з нього отримати.

Я думаю, що такі напрямки, які сьогодні здійснюються в Україні, як побудова найпотужніших виробництв для сонячних батарей - це прекрасний напрямок інвестування.

І якщо взагалі говорити про енергетику, енергозбереження, ми будемо робити все, щоб були створені пільгові умови, і щоб ви мали можливість вкладати туди інвестиції і знати, що вони під захистом від несприятливих умов".

- Яка ваша позиція щодо створення замкнутого циклу виробництва ядерного палива в Україні? Як, на вашу думку, Україна повинна в перспективі вирішувати проблему поховання ядерних відходів, які сьогодні вивозяться до Росії у статусі тимчасового зберігання?

З передвиборної програми Юлії Тимошенко:

"Створимо власний замкнений ядерно-паливний цикл".

З виступу Юлії Тимошенко на зборах Світового конгресу українців:

"Ще три роки і ми будемо мати власний уран. І ми цю незалежність енергетичну вирвемо просто, хто б нам не заважав. Ще 3-5 років і ми забудемо про енергетичну залежність".

- Які ви бачите можливості для диверсифікації ринку енергетичних ресурсів України?

З виступу Юлії Тимошенко на нараді з керівниками облдержадміністрацій:

"Це мета номер один. Ми візьмемо термін два місяці і зробимо все для того, щоб кожна область мала комплексний план переходу на використання замість газу інших енергоносіїв - вугілля, мазуту, електроенергії".

- Який напрямок є для країни найбільш виправданим: розвиток видобутку власних енергоносіїв чи запровадження енергозберігаючих технологій? Де швидше можна досягнути позитивних результатів?

З передвиборної програми Юлії Тимошенко:

"Будуть впроваджені енергозберігаючі технології, зменшено залежність від зовнішніх поставок енергоносіїв. Наш головний енергоресурс - вугілля. Ми запровадимо екологічно чисті технології його спалювання - водно-вугільну суміш та технологію киплячого шару. Збільшимо видобуток нафти та газу, зокрема на шельфі Чорного та Азовського морів".

Блок 6. Промислова політика

- Не враховуючи підприємств ВПК, Мінпромполітики сьогодні керує лише трьома державними підприємствами. Вся інша промисловість перебуває у приватних руках. Чи вважаєте ви, що Україні взагалі потрібна державна промислова політика? Якщо так, то у чому вона має полягати?

З виступу Юлії Тимошенко в ефірі телеканалу "Україна":

"В Украине не будет власти олигархов! Их место займут нормальные бизнесмены, которые приобрели свою собственность согласно законодательству.

Почему у нас так спешат вставать на защиту большого бизнеса, но никто не говорит о том, что в Украине разрыв между самыми бедными и самыми богатыми - как между самой глубокой шахтой и космосом?

В нашей фракции есть бизнесмены, но в нашей фракции нет олигархов, так как они, бизнесмены, не могут использовать политическую силу для преумножения своего капитала, влияния на сознание людей. Они у нас как фокус-группа - что нужно делать для бизнеса. В БЮТ бизнесмены находятся на "птичьих правах".

- Які галузі промисловості є найбільш перспективними? Якими способами з не заборонених у рамках СОТ держава має їх підтримувати?

З передвиборної програми Юлії Тимошенко:

"Інвестори при створенні нових виробничих потужностей будуть звільнені на десять років від податків при імпорті обладнання, технологій та комплектуючих, аналоги яких не виготовляються в Україні.

Буде запроваджено некорупційну аукціонну систему продажу та оренди несільськогосподарських земель для реалізації інвестиційних проектів".

- Як вітчизняній промисловості, зокрема, металургії та хімії, уникнути загрозливої залежності від світових ринків? Як можна розширити внутрішній попит?

З виступу Юлії Тимошенко під час наради з представниками ГМК:

"Нам треба докласти всіх зусиль, щоб відновити внутрішні ринки і бути самодостатніми. Ми подолали кризу у металургії середини 1990 років. І лише торік на внутрішній ринок було поставлено 9,6 мільйона тонн сталі проти 7,2 мільйона у 2007 році.

Уряд сьогодні планує прийняти програму підтримки окремих металоємних галузей, щоб забезпечити ринки збуту для металургів".

Блок 7. Агросектор

- Сьогодні у світі, крім соціалістичних і пост-соціалістичних країн, відомо лише дві моделі державної політики або стратегії розвитку агроринків, що одержали назву "американської" і "франко-голландської" моделей.

Скажіть, яка з цих моделей здається вам найбільш прийнятною для України? І за допомогою яких інструментів стимулювання або протекціонізму ви маєте намір її втілювати, коли станете президентом?

З передвиборної програми Юлії Тимошенко:

"Головний пріоритет - перехід від несистемного фінансування аграрного виробництва до повноцінного довгострокового кредитування під повний технологічний цикл, включаючи закупівлю сільгосптехніки.

Буде повністю сформовано інфраструктуру: аграрний фонд та біржі, оптові та роздрібні сільськогосподарські ринки, страховий фонд, земельний банк. Особливого значення я надаю створенню розгалуженої мережі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів".

- Чи варто надавати землі статус товару? І чи плануєте ви це зробити, ставши президентом?

З передвиборної програми Юлії Тимошенко:

"Сільськогосподарська земля належатиме тільки громадянам України, які живуть і працюють на ній. Річну орендну плату за сільськогосподарську землю буде законодавчо закріплено на рівні 10% її ринкової вартості. Всі акти на володіння присадибними ділянками будуть видані безоплатно протягом року".

З виступу Юлії Тимошенко під час наради з представниками аграрного ринку:

"Пролонгация моратория на продажу сельскохозяйственных земель является позитивным шагом Верховной рады, поскольку в случае отмены моратория через открытую приватизацию селян посгоняют с земли".

Блок 8. Інфраструктура

- Зважаючи на затяжну економічну кризу, яким вам бачиться шлях розбудови інфраструктурних галузей країни?

З передвиборної програми Юлії Тимошенко:

"Продовжу будівництво автомобільних магістралей, портів та аеропортів із застосуванням державно-приватного партнерства. Будуть побудовані нові нафто- і газопроводи, сучасні НПЗ. Забезпечимо Україні статус ключової транзитної держави".

- Інфраструктурні проекти потрібно фінансувати за рахунок держбюджету чи шляхом залучення приватних інвестицій?

З виступу Юлії Тимошенко на відкритті інвестиційного форуму "Україна. Інвестиції. Інфраструктура. Євро-2012":

"Ми прийняли концепцію, яка дає можливість мати аеродром під державним контролем, а всі бізнес-об'єкти на базі аеропорту віддати на відкритих аукціонних прозорих основах бізнесу. Будь ласка - термінали, заправки, логістичні підприємства, все, що потрібно.

І щодо "Борисполя" вже практично вся підготовка для проведення відкритих чесних аукціонних процедур щодо залучення інвесторів проведена.

Думаю, що сьогодні співпраця з підготовки до Євро-2012, співпраця з інвесторами буде зрозумілою і дасть можливість вам вносити інвестиції. Це стосується і автодорожнього господарства. Всі закони, про які я сказала, дадуть можливість залучати інвестиції".

Блок 9

- Опишіть принципові положення своєї економічної програми, які не були охоплені цією анкетою.

З передвиборної програми Юлії Тимошенко:

"Право на охорону здоров'я не може залежати від гаманця чи посади, тому кожна людина гарантовано матиме медичну страховку за рахунок роботодавця чи держави, а заможні громадяни - за власний рахунок.

Буде створено ефективну національну систему управління інноваційним розвитком. Кошти, спрямовані на наукові розробки та розвиток галузевої науки, буде звільнено від оподаткування".

Реклама: