Пінчук став багатшим за Ахметова?

Пінчук став багатшим за Ахметова?

Четвер, 12 березня 2009, 15:37 -
Минулого року Пінчук продав "Укрсоцбанк" за 2,2 мільярди доларів і вклав гроші у нерухомість на Сардинії та в Лондоні: відомий будинок за 160 мільйонів доларів. Вартість активів Ахметова за рік, згідно з даними Forbes, впала в 10 разів з 18,7 мільярдів доларів.

Пінчук вперше обійшов Ахметова в боротьбі за звання найбагатшої людини України. Про це свідчить щорічний рейтинг найбагатших людей планети, який в середу був представлений американським журналом Forbes.

Минулого року до цього списку ввійшли сім українців-багатіїв, цього року - лише четверо: Віктор Пінчук, Рінат Ахметов, Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Перший український мільярдер Віктор Пінчук опинився на 246 місці серед світової спільноти мільярдерів.

Його статки оцінюються виданням у 2,6 мільярдів доларів. Перше місце серед українських олігархів, скоріш за все, забезпечила більш публічна бізнесова діяльність Пінчука.

Він менше за інших намагався сховати власний бізнес у тіні, тим більше після продажу "Укрсоцбанку" його статки не могли бути оцінені менше за виручену суму.


У своєму інтерв'ю "Українській правді" 2007 року Віктор Пінчук відзначив, що його ставлення до місця в рейтингу - "це, скоріше, філософське питання". "Для мене в житті не меншу зацікавленість дає не тільки заробляти гроші, але і їх витрачати", - поділився світосприйняттям Пінчук.

Forbes зазначає, що 42-річний дніпропетровський бізнесмен та власник корпорації  ІНТЕРПАЙП вирвався вперед у списку українських олігархів. Це відбулося в основному за рахунок того, що він зумів втратити не так багато, як інші фігуранти.

Минулого року він продав італійській UniCredit Group "Укрсоцбанк" на піку його ринкової вартості за 2,2 мільярди доларів і вклав гроші у нерухомість на Сардинії та в Лондоні: відомий будинок за 160 мільйонів доларів.

Також частина коштів пішла на формування колекції творів сучасного мистецтва і концерти закордонних зірок.

В той же час, вартість решти його активів з минулого року зменшилася на 70%. Торік Forbes розмістив його на 203 місці у своєму рейтингу зі статками в 5 мільярдів доларів.

Згідно ж з оцінками польського тижневика Wprost, у жовтні 2008 він мав 8,9 мільярдів.

Віктор Пінчук володіє бізнес-активами у металургійній, фінансовій та аграрній (цукрові заводи) сферах. А також трубно-колесним холдингом "Інтерпайп". Крім того, йому належать телеканали СТБ, ICTV, Новий канал, М-1 тощо.

 
397 місце посів 42-річний депутат від Партії регіонів Рінат Ахметов, який "заважив" на 1,8 мільярдів доларів.

Вартість активів Ахметова за рік, згідно з даними Forbes, впала в 3 рази з 7,3 мільярдів доларів. Він також став поділяти одну позицію в рейтингу з міноритарним акціонером "Євразу" Олександром Фроловим.

Це свідчить лише про одне: "Євраз" (як і більшість бізнесів мільярдерів з першої сотні рейтингу) - публічна компанія, що котується на ринку і яка апріорі має оцінюватися дорожче, ніж повністю непублічна "СКМ".

В будь-якому випадку, під час кризи сталевий і вугільний бізнеси 42-річного донецького бізнесмена, об'єднані в компанію "Метінвест", відчули істотні проблеми в зв'язку з падінням продажів основної продукції на 50%.

Зараз "Метінвест" реструктурує свою 15-мільярдну п'ятирічну інвестиційну програму, однак продовжує переговори щодо купівлі американської вугільної компанії United Coal, за чутками, лише домовляючись про зниження ціни.

Його енергетична компанія, ДПЕК, також розглядає купівлю вугільних та енергогенеруючих компаній в Україні, Росії та Східній Європі вартістю від 50 до 500 мільйонів.

Рінату Ахметову в Україні належить 90% корпорації Сістем Кепітал Менеджмент (СКМ).

До складу корпорації входять "Метінвест" який управляє металургійними підприємствами, "Донбаська паливно-енергетична компанія" - енергетичними, "СКМ Фінанс" та телекомунікаційна група "Vega".

Крім того, Ахметов володіє ФК "Шахтар", готельним бізнесом, ЗМІ (найбільші: ТРК "Україна" та видавнича група "Сегодня") тощо.

Оцінка активів Ахметова польським журналом Wprost за жовтень 2008 року складала 23 мільярди доларів.

 
601 місце посів Ігор Коломойський, статок якого оцінюють у 1,2 мільярда.

Постать Коломойського, схоже, виявилася для журналістів Forbes загадковішою за Ахметова.

Про це свідчить навіть те, що в графі "вік" написано "немає даних". А місцем резиденції олігарха американський журнал називає Київ, тоді як сам Коломойський проживає в Женеві та Дніпропетровську.

За інформацією "Української правди", Ігор Коломойський народився 13 лютого 1963 року.

"Приватбанк" Коломойського та Боголюбова подешевшав за рік на 75% через кредитну кризу, що поставила Україну на межу колапсу.

Торік бізнесмен продав залізорудні і коксові активи російській групі "Євраз" за гроші та акції групи, які впали торік на 86%. Сьогодні він сфокусувався на нафтових і газових активах.

Так, зокрема, за згодою Юлії Тимошенко, заступником голови "Нафтогазу України" було призначено його людину Валентина Франчука в обмін на її підтримку на телеканалі "1+1", на який поклав око дніпропетровський бізнесмен.

Торік Forbes оцінював його статки в 4,2 мільярди доларів. За даними Wprost, вони становили 11,4 мільярдів доларів.

Ігор Коломойський є співвласником групи "Приват". В її інтереси входять нафтопродукти ("Укрнафта"), феросплави ("Приват-інтертрейдинг"), фінанси ("Приватбанк"), хімія, агросектор (елеватори, олійні підприємства ), частина холдингу "Главред-медіа", зокрема інформагентство "Уніан", ФК "Дніпро"

 
І найбідніший, за версією Forbes, український мільярдер Геннадій Боголюбов, знаходиться на 647 місці з 1,1 мільярдами.

47-річний дніпропетровський партнер Коломойського схарактеризований виданням так само через успіхи групи "Приват". Окрім того зазначається, що через свою власну компанію, Palmary Enterprises, він отримав контроль над австралійською компанією Consolidated Minerals, що видобуває марганцеву руду.

Триває також його змагання за австралійський OM Holdings, яку Forbes називає останнім незалежним виробником високоякісної марганцевої руди.

Торік його капітал видання оцінило в 4 мільярди доларів.

Цього року до рейтингу Forbes не потрапили Костянтин Жеваго, який минулого року займав 327 місце з 3,4 мільярдами доларів, Сергій Тарута та Віталій Гайдук, які поділяли 428 місце з 2,7 мільярдами доларів.

Варто відзначити, що протягом 2008 року найбагатші люди світу стали біднішими, як в принципі, і власники будь-яких активів.

Цього разу середній статок мільярдерів склав 3 мільярди доларів, що на 23% менше минулорічного показника. За цьогорічним рейтингом, в світі сьогодні 793 мільярдерів, тоді як минулого року їх було 1125.

 
Статки мільярдерів за рік скоротилися на 1,4 трильйони доларів. На перше місце рейтингу вийшов Біл Гейтс, 53 річний власник корпорації Microsoft, який втратив менше за конкурентів - всього 18 мільярдів доларів.

Таким чином його статки на сьогодні оцінюються в 40 мільярдів доларів.

На друге місце опустився 78-річний бізнесмен Уоррен Баффет з 37 мільярдами доларів.

 
Втрати власника корпорації Belkshire Hathaway склали 25 мільярдів доларів, в тому числі і за рахунок падіння вартості акцій компанії на 45% з березня минулого року.

Минулого року Belkshire Hathaway інвестувало мільярди доларів в порятунок інвестиційного банку Goldman Sachs та енергетичного гіганта General Electric.

Сьогодні активи корпорації включають в себе страхові компанії, ювелірний бізнес, енергетику та рітейл.

 
Третє місце посів мексиканський медійний магнат Карлос Слім Хелу. Його капітал склав 35 мільярдів доларів, що на 42% менше минулорічного показника.

Сьогодні він контролює 90% мобільного зв'язку в Мексиці, його доля в найбільшій латиноамериканській компанії мобільного зв'язку America Movil оцінюється в 16 мільярдів доларів.

2008 року він придбав частки в New York Times Co, Independent News & Media та Bronco Drilling.

 
В першій десятці найбагатших восьме місце посів власник "Криворіжсталі" Лакшмі Міттал (минулого року він займав четверте місце). Індійський сталевий магнат і власник найбільшої світової сталевої компанії ArcelorMittal втратив, мабуть, найбільше - 31,7 мільярдів доларів. Його статки з 51 мільярдів торік скоротилися до 19,3 мільярдів доларів сьогодні.

Найвідоміший філантроп та інвестиційний банкір минулого сторіччя Джордж Сорос посів 29 місце зі статками в 11 мільярдів доларів.

Серед росіян, які втратили найбільше: Олег Дериспаска, який збіднів на 24,5 мільярди доларів та Володимир Потанін: його статки зменшились на 17,2 мільярдів доларів.

Але російські магнати залишаються значно багатшими, ніж українці. Перед нині найбагатшим українцем Віктором Пінчуком у рейтингу розмістилось аж 14 росіян: Михаїл Прохоров (40 місце, 9,5мільярдів доларів), Роман Абрамович (51 місце, 8,5), Вагіт Алєкпєров (57 місце, 7,8), Михаїл Фрідман (71 місце, 6,3), Володимир Лісін (93 місце, 5,2), Олександр Абрамов (119 місце, 4,4), Леонід Федун (122 місце, 4,3), Олексій Мордашов (122 місце, 4,3), Герман Хан (132 місце, 4), Олег Дерипаска (164 місце, 3,5), Іскандер Махмудов (183 місце, 3,3), Сулейман Керімов (196 місце, 3,1), Олексій Кузмічєв (196 місце, 3,1), Дмитро Риболовлєв (196 місце, 3,1)


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!