Черговий пасквіль на Університет "Україна"

Черговий пасквіль на Університет "Україна"

П'ятниця, 29 серпня 2008, 18:00 -
На публікацію "Юрист за рік. Без виїзду з рідного села" в ЕП ректор університету "Україна" Петро Таланчук відреагував бурхливо. У своїй відповіді "Таке собі інтернет-паскудство 2" на сайті університету він назвав її пасквілем. ЕП готується відповісти на його закиди. А поки що ділимося здобутками, які маємо наразі.

Поза правовим полем

Університет "Україна" опинився поза правовим полем. Як з'ясувала ЕП в Міністерстві освіти та науки, цей навчальний заклад мав отримати дозвіл на продовження роботи в рамках експерименту щодо впровадження в Україні дистанційного навчання, але нічого для цього не зробив.

"Керівництво "України" повинно було подати відповідні документи на продовження роботи в рамках експерименту. Він для них закінчився ще навчальним роком 2006-2007. Але жодних документів від цього університету ми не отримали. І за умовчанням вони тепер не продовжують експеримент", - розповів ЕП головний спеціаліст департаменту вищої освіти МОН Сергій Касьян.

Центр дистанційного навчання УУ в м. Городня, Чернігівська обл.

УУ - не єдиний навчальний заклад, який намагається надавати дистанційну освіту. За словами Сергія Касьяна, ліцензійних вимог щодо такої форми навчання не існує, а тому департамент визначає певні критерії, необхідні для функціонування. До них входить відповідна кількість навчальних програм, комп'ютерів тощо.

Співробітник МОН пояснив: у наказах Міністерства прописано, що, в разі припинення "дистанційного" експерименту, студенти переходять на іншу форму навчання, й у дипломах буде вказано, що вони навчалися заочно.

Не засипатися б на іспиті - разом із штукатуркою...

Гідні умови навчання

Петро Таланчук запрошував усіх бажаючих "відвідати навчальні корпуси й наочно переконатися в наявності сучасної матеріальної бази університету (навчальні приміщення, лабораторії, комп'ютерні класи, бібліотека тощо) та особисто пересвідчитися, куди йдуть прибутки від "освітнього бізнесу": до кишені так званих "ділків від освіти" чи на "створення гідних умов навчання для багатьох поколінь талановитої молоді".

Центр дистанційного навчання УУ в м. Луганськ

Гріх не скористатися таким запрошенням. Але якщо поглянути на зовнішній вигляд деяких будівель, у яких знаходяться локальні центри УУ, язик якось не повертається згадувати про "гідні умови". Проте хай читач судить сам - з наявних в ЕП фотографій.

Студенте, не парся, сауна - поруч!

В очікуванні прибутків

У своїй статті Петро Таланчук вирішив наголосити, що Університет "Україна" - неприбутковий навчальний заклад. "Отже, його засновники не отримують дивідендів і не мають жодних прибутків від освітянської діяльності. Зокрема, у п.п.14.7 п.14 "Порядок реорганізації та ліквідації вищого навчального закладу" Статуту Університету зазначено: "У разі ліквідації університету, його активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету", - зауважив він.

Проте тепер ситуація кардинально змінюється. Днями Київрада внесла зміни до рішення "Про Програму приватизації комунальної територіальної общинної власності міста Києва на 2007-2010 роки" від 8 лютого 2008 року. 90 депутатів усіх фракцій, окрім блоку Кличка, проголосували за те, щоб пункти про заборону приватизації низки комунальних підприємств вважати такими, що втратили силу. Серед таких підприємств - "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". А отже, омріяний час знімати дивіденди не за горами!


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!