Ігри патріотів на Дніпроенерго. Тайм другий

Ігри патріотів на Дніпроенерго. Тайм другий

П'ятниця, 28 березня 2008, 17:25 -
Розвага з назвою "засідання акціонерів компанії "Дніпроенерго", схоже, взагалі ніяк не вплинула на розв'язання конфлікту довкола компанії. 27 березня з обох сторін свідомо витратили багато зусиль намарно, так ніби просто треба було відбути цю недоречно призначену раніше подію і постаратися, щоб опонент не використав її на свою користь.

Правління компанії дало прес-конференцію, на якій запевнило, що засідання акціонерів проводити збирається - але не впевнене, що в нього вийде. Голова правління Юрій Бочкарьов розповів, що представник Дніпроенерго щодня приходить до офісу реєстратора - компанії "Укрнафтогаз", але там не відповідають, чи збираються вони надавати реєстр на призначену дату.

Саме тут було вперше озвучено ідею провести реєстрацію на збори за наданими акціонерами сертифікатами і виписками з реєстру, а також базуючись на списку акціонерів, який має Дніпроенерго.

Дніпроенерго сонячного ранку

"Будемо проводити, якщо Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку визнає, що така процедура законна", - запевнив Бочкарьов.

Голова правління Юрій Бочкарьов: компанія готова до зборів акціонерів

НАК "Енергетична компанія України" також заявила, що її представник приїде на засідання. Підтвердивши, що в порядку денному - ті самі питання, які вже були, за версією НАКу, розглянуті 21 березня: про обрання членів спостережної ради і про зміну реєстратора компанії.

Народ гуляє

У четвер, 27 березня, пікети під стінами управління були набагато численніші, аніж минулого разу, 21 березня. З боку "захисників" Дніпроенерго, прихильних до нинішнього керівництва компанії, було заявлено про участь 2 тисяч осіб. Стільки, власне, і зібралося з 7-ої ранку у дворі компанії.

Огляд позицій

А за огорожею - мітинг на підтримку дій НАК "ЕКУ", 900 заявлених осіб. Шаблонні, віддруковані в кількох примірниках транспаранти. "Юля, ты с кем? С нами или с Ринатом?" - питали з одного боку.

Рано встає охорона Дніпроенерго

З іншого боку скандували просто шедевральні куплети: "Кто пришел к нам дружно в ряд? Это рейдер наш, "Приват"! Он пришел нас захватить, энергетику убить!"; "Ты позоришь нас, "Приват"! Брось идею про захват!".

В'їзди на територію підприємства були загороджені вантажівками, народ забезпечили біотуалетами, чаєм та "беркутівцями" - для охорони. Входи до будівлі загородили кілька шеренг служби охорони підприємства. Регіональна приналежність - перевірена.

У дверях час від часу з'являються депутати від Партії регіонів - зокрема Володислав Лук'янов та Ельбрус Тадеєв. Очевидно, також з метою охорони.

Коли люди достатньо розкричалися - о 8:20 ввімкнули пісню "Смерека", далі - решту "весільного" репертуару: люди, в тому числі й охоронці та журналісти, почали пританцьовувати.

Досвідчені беруть із собою кросворди

Приватівці бояться

На ґанку Дніпроенерго - напис "реєстраційна комісія", по гучномовцю оголошено, що реєстрація відбувається, і тільки тут. Пресу туди не пускають, але представник міноритарного акціонера, компанії "Гамбіт", стверджує, що реєстрація не проводиться. У цей час за парканом з'являються столи - там розташовуються люди з ноутбуком, оточені одноманітними молодиками. Пресу близько не підпускають і сюди.

Реєстрація без провокацій

Один із чоловіків представляється адвокатом Вадимом Єсауленком, інший підтверджує, що присутні представляють компанію-реєстратор "Укрнафтогаз". Заявляють, що для них створено перешкоди і що вони бояться заходити на територію підприємства, тому реєструватимуть тут. Виписок вони від акціонерів не вимагають, бо мають реєстр. Тому дивляться тільки паспорти і заносять дані в ноутбук. Люди, які до них підходять, мають дуже вже схожий вигляд, виникає стійке враження, що кожен реєструється по кілька разів. Ці ж хлопці є "живою огорожею".

Група людей за парканом, які стверджували, що займалися реєстрацією, взагалі виявилися "річчю в собі" - їхні дії не мали жодних наслідків та й жодних зрозумілих причин. Журналістів досить по-хамськи відтісняли, автору не давали фотографувати - один із хлопців затуляв об'єктив газетою.

"Реєстраційна комісія" не дає фотографувати

Потім "реєстраційна комісія" зібралася і швидко втекла, ігноруючи всіх журналістів із акредитацією Дніпроенерго. Автор переслідував їх довше за всіх, до того ж, у юрбі бедж із акредитацією відірвався. Тому жінка, яка назвалася головою реєстраційної комісії, погодилася дати роз'яснення. Сказала, що представляє ініціативну групу акціонерів, яким не сподобалося, що їх не реєструють. Що вони вирішили провести реєстрацію самостійно, користуючись тільки виписками. І що жодний реєстр Укрнафтогазу не задіювали. А оскільки НАК "ЕКУ" до них підійти не схотіла - то набрали менше 1% акціонерів.

Малий скаржиться

Ігор Малий, представник НАК "ЕКУ", зайшов до приміщення близько 9:30. За словами Юрія Бочкарьова, вони - давні знайомі, а тому говорили деякий час у кабінеті. Потім Малий вирішив також зафіксувати свою присутність, і ніяких інших пропозицій не озвучував.

За його версією, він підійшов у реєстраційну комісію о 10:27, за 3 хвилини до кінця реєстрації. За версією Бочкарьова - о 10:32, після кінця. І попросив зареєструвати його на підставі виписки. Пояснив, що таку схему НАК застосовував 2006 року на зборах акціонерів Київенерго. Голова комісії відмовив.

НАК називає винним у зриві зборів керівництво Дніпроенерго, а ті звинувачують Укрнафтогаз. Малий вважає легітимними збори акціонерів 21 березня і незабаром планує завершити документальне оформлення їхніх результатів. Але вже зараз, мовляв, головою правління є Михайло Михайлов.

Поки що ж, за словами Малого, міністр палива та енергетики Юрій Продан викликав до себе Бочкарьова, щоби здати печатку підприємства, але той не приїхав. Малий прогнозує, що міністр зробить ще одну спробу зустрітися.

Згодом сам голова правління Бочкарьов заявив журналістам, що готовий оскаржити в суді рішення зборів акціонерів про його звільнення, але тільки тоді, коли матиме на руках документи. І приїхати до міністра не проти. Одним словом, всі залишилися при своїх інтересах.

Далі буде

21 березня, за версією Дніпроенерго, перші після завершення банкрутства збори акціонерів не відбулися, а за версією НАК "ЕКУ" - пройшли "безпосередньо біля будинку компанії" та прийняли рішення про зміну менеджменту і реєстратора компанії.

Репортаж ЕП про ці події читайте тут.

У результаті додаткової емісії, призначеної 27 серпня 2007 року, корпорація "Донбаська паливно-енергетична компанія" має консолідувати 44,279% Дніпроенерго. Емісія призначена в рамках виведення підприємства зі стану банкрутства. Водночас, НАК "ЕКУ" не визнає результатів емісії і заявляє, що володіє 76% акцій, а не 50%+1 акцією. ДПЕК управляє енергетичними підприємствами компанії System Capital Management (Донецьк).


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!