Укртатнафта посварила Тимошенко з "Приватом"

Укртатнафта посварила Тимошенко з "Приватом"

П'ятниця, 14 березня 2008, 20:58 -
За версією Корбана, блокування прохідної Укртатнафти внутрішніми військами МВС відбулося тому, що на підприємство намагався пройти депутат від БЮТу Сергій Пашинський, який, як стверджує бізнесмен, "приїхав із трьома автобусами невідомої охоронної структури... і при цьому був напідпитку".

Збори акціонерів Кременчуцького нафтопереробного заводу (компанія "Укртатнафта") у п'ятницю не відбулися. Основного акціонера - "Нафтогаз України", який володіє 61% акцій підприємства, - на зборах мав представляти міністр палива та енергетики Юрій Продан.

Сама його присутність забезпечувала кворум, який становить 60% плюс 1 акція. Міністр заявив журналістам, що об 11:00 відкрив засідання, однак одразу оголосив перерву на чотири доби - через технічні складнощі. Продовження зборів заплановане у Києві в приміщенні Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Технічні проблеми нібито справді були, але питання в тому, хто і чому їх створив. Наприклад, біля прохідної заводу зранку стояли дві пожежні машини, а з 10 години вхід блокували близько сотні міліціонерів.

Про скандальний контекст "технічних проблем" свідчить і те, що голова спостережної ради компанії "Славутич-капітал" Геннадій Корбан, якого прийнято пов'язувати із групою "Приватбанку", запевняє, що зборів акціонерів не відкрили взагалі. За його словами, є рішення суду, яке забороняє їх проводити. Крім того, за його даними, акціонери не змогли зареєструватися, оскільки "Нафтогаз України" не надав інформації щодо того, яким пакетом акцій він володіє - чи то 43%, чи то 61%.

У зв'язку із цим Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) зафіксувала відсутність реєстрації акціонерів. Відповідний протокол підписав і чинний голова правління Павло Овчаренко, якого також пов'язують із "Приватом".

ДКЦПФР підтвердила, що не виявила зареєстрованих акціонерів для участі в загальних зборах Укртатнафти 14 березня. Також вона повідомляє, що, відповідно до рішення Семенівського районного суду Полтавської області від 13 березня, фінансовій компанії "Укрнафтогаз", яка є власником реєстру акціонерів Укртатнафти, і самій Укртатнафті заборонено проводити збори акціонерів.

Можливим є варіант:  уряд залучив силові структури, щоб мати привід відтермінувати збори і перенести їх у надійніші стіни. Так, перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Клюєв, який прибув до прохідної підприємства, пояснив журналістам, нібито на заводі відбуваються... протипожежні навчання.

У той же час, за версією Корбана, блокування прохідної Укртатнафти внутрішніми військами МВС відбулося тому, що на підприємство намагався пройти депутат Верховної Ради від фракції Блоку Юлії Тимошенко Сергій Пашинський, який, як стверджує бізнесмен, "приїхав із трьома автобусами невідомої охоронної структури... і при цьому був напідпитку".

Пашинський справді був присутній на місці події та заявив журналістам, що охорона не пустила його на збори акціонерів, незважаючи на документ, який підтверджує його право на участь у зборах - як представника "Нафтогазу України". Депутат припустив: його не пустили тому, що його кандидатуру акціонери повинні були розглядати як претендента на посаду голови правління.

Корбан підтвердив ЕП таку можливість: "Я припускаю, що Юлія Володимирівна справді хотіла провести певну аферу з призначенням Пашинського головою правління, з подальшим повним дисбалансом підприємства і його цілковитою зупинкою. Адже татарські акціонери припинили постачання нафти на підприємство". Він стверджує, що Пашинський - це людина, близька до сім'ї Тимошенко, і захищає чинного голову правління. "Овчаренко на сьогодні представляє інтереси держави, а не сім'ї Тимошенко або інших міноритарних акціонерів", - наголосив Корбан.

Водночас, нагадаємо, що татарську нафту було перекрито саме після того, як Овчаренка відновили за рішенням суду на посаді керівника заводу. Тоді "Приват" переорієнтував до Кременчука нафту внутрішнього видобутку, яку раніше переробляв на своїх заводах у Бродах та Дрогобичі. Після чого останні зупинилися.

Відтак, марно очікувати, що фігури чи то Овчаренка, чи то Пашинського зможуть переконати Татнафту відновити поставки. Може йтися хіба що про те, що "приватівська" нафта також повернеться на західноукраїнські заводи. Й Укртатнафті доведеться обмежитися танкерною іракською, якої вже в березні планують імпортувати 160 тис. тонн.

Поза тим, Корбан вважає нелегітимною перерву у зборах акціонерів і їх перенесення в інше місце. І якщо вони таки продовжаться - бізнесмен прогнозує подальше силове захоплення підприємства. Приблизно таке ж, яке відбулося півроку тому після поновлення Овчаренка на посаді.


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!