Хто має платити за лікування та реабілітацію співробітників?

П'ятниця, 26 листопада 2021 —
Працівники часто нехтують вимогами інструкцій з охорони праці та порушують правила безпеки, адже за даними Державної служби України з питань праці, понад 70% нещасних випадків зі смертельним наслідком сталися з організаційних причин.
 
TAS Life

Лише з початку 2021 року було зафіксовано 2532 випадки виробничого травмування, з яких 287 — з летальними наслідками.

"На жаль, нещасні випадки на робочих місцях не є рідкістю. Зазвичай, відшкодування збитків та оплата лікування лягають на плечі роботодавця та Фонду соціального страхування, — коментує Владислав Махлай, директор Департаменту корпоративного бізнесу TAS Life. — В середньому сума таких виплат може сягати 4-5 тисяч гривень. Часто цього буває недостатньо для покриття вартості лікування та подальшої реабілітації".

За статистикою, найбільш травмонебезпечними галузями вважаються агропромисловий комплекс (майже 20% від загальної кількості нещасних випадків), транспорт (17,7%), а також будівництво (15,8%). Крім того, значне зростання летальних випадків на виробництві обумовлене випадками інфікування COVID-19 — найчастіше, в медичній сфері.

Як показує досвід розвинених країн, страхування життя працівників з цих сфер має стати обов’язковою та звичною практикою. Наприклад, у Фінляндії покриття у випадку втрати життя становить 1-2 річних зарплат співробітника, а в Норвегії — такі страхові виплати сягають до 6 річних зарплат.

Нерідко бувають ситуації, коли працівник, який втратив життя, був єдиним годувальником родини. Крім тяжких переживань, рідні зіштовхуються ще й з фінансовими труднощами. В такому випадку страхування життя може стати інструментом, який допоможе зберегти звичний спосіб життя та надасть фінансову підтримку.

"Працюючи в таких сферах, люди щодня йдуть на усвідомлений ризик, тому задача роботодавців сьогодні — повністю забезпечити фінансовий захист своїх співробітників, зазначає Владислав. — Ми розуміємо специфіку таких професій, тому TAS Life розробили продукт, який сповна задовольняє потреби як робітників, так і працедавців".

Страхуючи колектив, роботодавець не лише підсилює HR-бренд, а й зменшує плинність цінних кадрів. Продуктом "Захист для бізнесу" передбачені страхові виплати для понад 130 найбільш поширених виробничих травм та захворювань, в тому числі CODIV-19. Сюди також входить необмежена кількість консультацій терапевта або педіатра та ще чотири консультації профільних лікарів.

Крім цього, є можливість отримати другу медичну думку від провідних спеціалістів України та світу, а у випадку втрати життя програма гарантує виплату 100% від страхової суми. Детальніше — дізнавайтеся за посиланням.


powered by lun.ua