На Буковині зафіксовано 164 факти незаконного споживання газу

Вівторок, 23 листопада 2021 —
З початку року АТ "Чернівцігаз" виявило 164 випадки несанкціонованого відбору газу. З них 3 - шляхом врізання в систему газопостачання, що є особливо небезпечним. Загалом, за спожитий, але неоплачений газ, порушники мають відшкодувати понад 2 млн гривень.

 За 10 місяців цього року АТ "Чернівцігаз" виявлено, 12 випадків несанкціонованого відновлення розподілу газу та знайдено 3 незаконні газопроводи-врізки в газову мережу. За кожним із цих  порушень, в середньому, донарахування склали від 30 до 50 тисяч гривень. Відповідно до вимог Кодексу ГРС, за незаконне використання газу недобросовісні споживачі мають відшкодувати заподіяні збитки.

"Несанкціоновані врізки в систему, самовільне відновлення газопостачання, не лише протизаконні, а й несуть загрозу цілісності газових мереж. Своєю чергою це створює додаткову небезпеку для життя та здоров'я таких споживачів газу, а також оточення. Адже можливі вибухи та руйнації будинків", - зазначає технічний директор  АТ "Чернівцігаз" Максим Ладига.

 Окрім того, втручання в роботу лічильників підтверджено у 82 випадках. Сума нарахувань за раніше спожитий, але неоплачений природний газ склала 1,3 млн гривень.

Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю незалежних експертів метрології та стандартизації. Оплата збитків за незаконне використання газу та вартість експертизи лічильника здійснюється лише за підтвердженням факту крадіжки газу.

В грудні 2018 року НКРЕКП було внесено зміни до Кодексу ГРС, відповідно до яких, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки, споживачеві, крім вартості експертизи, доведеться сплатити збитки за несанкціоноване використання газу. Тобто незалежно від того чи прострочений термін повірки лічильника, порушники мають сплатити вартість експертизи - близько 3 тисяч гривень та збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується в кожному випадку індивідуально.

Довідка:

Акціонерне товариство "Чернівцігаз" єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. АТ "Чернівцігаз" експлуатує 8 788 км. газопроводів. У 2020 році підприємство протранспортувало близько 254,5 млн. м. куб. природного газу.

Клієнтами компанії є понад 230 тисяч сімей Чернівецької області та більше 3 тисяч підприємств, установ і організацій. АТ "Чернівцігаз" є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1100 осіб.

Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектору, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізацію галузі та впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ.

Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, в яких зайняті 38 тисяч фахівців. Вони обслуговують 250 тис. км газопроводів та понад 8 млн. споживачів газу.


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!