Після 7 років судових тяганин Фонд гарантування відновив контроль над зомбі-банком 

Понеділок, 24 червня 2024, 11:38 -

Після тривалих судових процесів Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відновив контроль над ще одним так званим "зомбі-банком" – ПАТ "КСГ БАНК".

Про це повідомляє пресслужба Фонду. 

Як йдеться в повідомленні, станом на 15 травня 2024 року в Єдиному реєстрі було відновлено інформацію про ПАТ "КСГ БАНК" як про юрособу у стані ліквідації. 

А вже 7 червня з’явився запис про здійснення ліквідації ПАТ "КСГ БАНК" уповноваженою особою Фонду. Наразі Фонд працює над поновленням виплат гарантованого відшкодування, звірянням даних реєстру акцептованих вимог кредиторів, проведенням інвентаризації активів (майна) банку.

Реклама:

Відновленню контролю Фонду над ПАТ "КСГ БАНК" передували майже сім років судових тяганин. 

Фактично з 2017 року установа перебувала в статусі "зомбі-банку". Після оскарження в 2016 році рішень Регулятора про відкликання банківської ліцензії та Фонду щодо початку процедури ліквідації банку акціонери банку протягом 2017-18 рр. здійснили ряд протиправних дій, пов’язаних із перереєстрацією юрособи. 

Фонд повідомляє, що колишні власники банку внесли зміни до Єдиного державного реєстру, перейменувавши банк на ПАТ "КСГ", змінили місцезнаходження юрособи, а надалі взагалі ліквідували її виділивши "правонаступника". Так вони заблокували процедуру ліквідації. Фонд був змушений зупинити розрахунки із вкладниками та кредиторами банку.

Реклама:

"Такий результат Фонду гарантування – роки численних судових спорів із колишніми акціонерами банків у ліквідації. Після ухвалення Закону України №590 Фонд гарантування протягом 2020 – 2021 років повернув під контроль АТ "БАНК ВЕЛЕС", ПАТ "КБ "ПРЕМІУМ", АТ "КБ "СОЮЗ", ПАТ "ЗЛАТОБАНК", ПАТ "АКБ "КАПІТАЛ". А відтепер і ПАТ "КСГ БАНК". 

Щоб залишити "зомбі-банки" як явище в минулому, нам залишилось вивести із "сірої зони" останню фінустанову, чиї акціонери тримають кредиторів у заручниках, – ПАТ "УКРІНБАНК", – пояснив Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів.

У свою чергу у ПАТ "Укрінком" відреагували на заяву Фонду гарантування вкладів фізичних про "банк-зомбі" І заявили, що це не відповідає дійсності. 

В своїй заяві Фонд написав: ""Щоб залишити "зомбі-банки" як явище в минулому, нам залишилось вивести із "сірої зони" останню фінустанову, чиї акціонери тримають кредиторів у заручниках, – ПАТ "Укрінбанк", – пояснив Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника фонд".

Повідомляємо, що 24 лютого 2021 року. Верховний суд України визнав ліквідацію ПАТ "УКРІНБАНК" незаконною.

Своєю постановою по справі № 826/5325/16 Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у задоволенні заяви Національного банку України про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 23.11.2016 року у справі № 826/5325/16.

Таким чином Верховним судом остаточне було вирішено, що ліквідацію ПАТ "УКРІНБАНК" було розпочато НБУ та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб незаконно. Зазначена постанова Верховного суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

На даний момент компанії з назвою "Укрінбанк" не існує. Вона називається "Укрінком". Перейменування ПАТ "Укрінбанк" в ПАТ "Укрінком" відбулось згідно законів та процедур. Причина зміни назви — позбавлення компанії банківської ліцензії. Отже, мати в назві слово "банк" означає — вводити в оману клієнтів та громаду.

ЄДРПОУ ПАТ "Укрінком" точно такий, яким був у ПАТ "Укрінбанк". Не змінились бенефіціарні власники та менеджмент компанії. Ми додали декілька нових людей. Радниками голови наглядої ради стали Джим Слеттері (шестиразовий конгресмен США, громадянин США) та Майкл Костів (бувший радник голови ЦРУ, громадянин США).

"Укрінком" самостійно повернув своїм вкладникам більше 1,5 мільярда гривень. ФГВФО добре обізнаний про ці зусилля та історичний контекст анулювання ліцензії банку. Проблеми тоді ще банку (коли у нас була банківська ліцензія) почалися з анексії Криму та окупації частин Донецької та Луганської областей, де знаходиться близько 30% нашого кредитного портфеля, що став непрацюючим через війну. 

Наголошуємо, що дії та заяви Фонду гарантування вкладів фізичних осіб протирічать законам та правилам ЄС щодо банківського сектору. Зокрема, 25 червня розпочинають перемовини щодо вступу України до Європейського Союзу. Раніше Рада Європейського Союзу офіційно затвердила переговорні рамки про вступ України та Молдови до ЄС. Вступ нової країни до Європейського Союзу вимагає від неї імплементації законодавства ЄС.

Це передбачає переговори та узгодження 35 розділів про всі напрямки державної діяльності — податки, банківську сферу, екологію, інвестиції.

Для вступу в ЄС Україна зобов‘язана прийняти банківське законодавство ЄС. В тому числі —  для структурованого підходу до врегулювання неплатоспроможності банків та організації процесів ліквідації банків.

Мова йде також про взаємовідносини держави та комерційного банку в разі виникнення проблеми неплатоспроможності останнього. Зокрема, якщо банк погасив свою заборгованість, він має можливість повернутись на фінансовий ринок.

Нагадаємо:

30 серпня 2016 року згідно з рішенням Регулятора ПАТ "КСГ БАНК" було позбавлено банківської ліцензії, після чого Фонд гарантування розпочав процедуру ліквідації установи.

До 7 квітня 2017 Фонд гарантування виплатив вкладникам ПАТ "КСГ БАНК" 47 млн грн гарантованого відшкодування. Загальна сума акцептованих вимог кредиторів цього банку складає 132,8 млн грн.

Економічна правда 

Реклама: