"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Україна готується запустити контейнерні перевезення з портів Великої Одеси – Кубраков

Четвер, 22 лютого 2024, 16:51 -

Україна планує незабаром запустити з портів Великої Одеси перші контейнеровози – дотепер цього не могли зробити з безпекових причин.

Про це віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков розповів у подкасті ЕП "Хроніки Економіки".

Найближчими днями, зазначив він, перші два судна з контейнерами підуть з дунайських портів до Констанци (Румунія). "Наша мета – запустити контейнери з нашою аграрною продукцією вгору по течії Дунаю, з України до Австрії та Німеччини", – додав Кубраков.

Раніше повідомлялося, що Україна планує використовувати додатковий маршрут через річку Дунай для збільшення експорту до довоєнних рівнів, оскільки польська блокада сільськогосподарської продукції блокує сухопутний кордон із Європейським Союзом.

Реклама:

"Ми вже приймаємо заявки. Уже сформувалися два виходи на Констанцу, тож незабаром ми побачимо і перші контейнери, які поїдуть вгору по Дунаю", – розповів віцепрем’єр.

Цей коридор зможе замістити обсяги, які йшли транзитом через Польщу, додав він. Контейнерами можна перевозити різну продукцію, зокрема аграрну: напівфабрикати, курку, цукор. Також це можуть бути автозапчастини, продукція інших галузей.

"Учасникам ринку я пропонував би розглядати будь-які альтернативні маршрути, навіть якщо це негативно позначиться на прибутках. Порти Великої Одеси відкриті і ми сподіваємося незабаром запустити звідти перші контейнеровози", – заявив Кубраков.

Реклама:

Читайте також: Олександр Кубраков: Польща визнає, що наша аграрна продукція їм не заважає

Реклама: