"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Центробанк Австралії підвищив ставки до 12-річного максимуму

Вівторок, 7 листопада 2023, 10:57 -
 
reuters

Центральний банк Австралії 7 листопада підвищив процентні ставки до до 12-річного максимуму, завершивши 4 місяці стабільної монетарної політики, але залишив відкритим питання про те, чи буде потрібно ще більше посилення, щоб зупинити інфляцію.

Про це пише Reuters.

Так, Резервний банк Австралії на своєму засіданні підвищив облікову ставку на 25 базисних пунктів до 4,35%, заявивши, що останні дані свідчать про те, що існує ризик того, що інфляція залишатиметься вищою довше.

"Чи потрібне подальше посилення монетарної політики, щоб забезпечити повернення інфляції до цілі в розумні терміни, буде залежати від даних та оцінки ризиків, що змінюються", - заявила президентка Резервного банку Австралії Мішель Буллок.

Реклама:

Це стало кроком назад від жовтневого рішення, в якому йшлося про те, що "може знадобитися подальше посилення", і було сприйнято ринками як знак того, що це може бути останнім підвищенням ставки в цьому циклі.

Після рішення Центробанку Австралії місцевий долар знизився на 0,8% щодо долара США, до 0,6435 дол США, а ф'ючерси на облігації зросли, оскільки інвестори очікують на подальше підвищення ставок в грудні.

"Економічне зростання Австралії вже сповільнилося до дворічного мінімуму в 2,1%, і центробанк вважає, що воно наблизиться до 1% у 2024 році, коли відчується повний вплив вищих ставок.

Реклама:

З травня минулого року ставки зросли на 425 базисних пунктів, що додало тисячі доларів до середніх виплат за іпотечними кредитами, що є чи не найагресивнішим циклом в історії РБА

Підвищення ставок стало можливим після того, як інфляція споживчих цін у третьому кварталі перевищила прогнози і сягнула 5,4%, що значно вище довгострокового цільового діапазону РБА у 2-3%", - пише агентство.

Економічна правда

Реклама: