Виробники чобіт для росармії цьогоріч купили продукції у ЄС на понад $4 мільйони – Trap Aggressor

Понеділок, 20 листопада 2023, 16:50 -
 

Російські виробники взуття для силових структур "Донобувь", "Фарадей", "Іскож" та "Юнічел" у 2023 році напряму імпортували продукції від європейських компаній на 4,1 мільйони доларів. 

Про це повідомляє проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch із посиланням на дані торговельних баз.

Серед товарів - шкіра, клей, запчастини для взуттєвих станків та інше.

Реклама:

При цьому серед найбільших європейських постачальників:

  • італійська компанія Conceria Cervinia Spa (1,7 млн доларів);
  • білорусько-німецька компанія Belintertrans Germany Gmbh (0,9 млн доларів);
  • німецька компанія Neuhaus Gmbh (0,7 млн доларів).

Журналісти дослідили зразки російського взуття, знайденого на полі бою та на деокупованих територіях українськими військовими і виявили берці, виробництва перелічених вище компаній. І далі почали вивчати торгівельні бази і закупівлі компаній, які і виробляють це взуття, у європейських країнах.

Так, російська компанія "Фарадей" у 2023 році презентувала свою продукцію на виставці "Армія-2023", а у 2022 році отримала як мінімум 6 замовлень на взуття від МВС РФ на загальну суму 50 млн доларів.

Реклама:

"Лише з початку 2023-го року ця фірма купила шкіри та інших товарів у італійської компанії Conceria Cervinia Spa на 1,7 мільйонів доларів, німецької компанії Jakob Keck Chemie Gmbh на 300 тисяч  доларів та Salamander Sps Gmbh & Co.Kg на 80 тисяч доларів", - підкреслюють в Trap Aggressor.

Водночас російський виробник "Донобувь" публічно заявляв на своєму сайті про співпрацю з Міноборони Росії, а у сюжеті російського медіа 2022 року із керівництвом компанії йдеться про те, що вони виконують державні замовлення для російських військових і перейшли на роботу у три зміни, з'ясували журналісти.

У 2023 році європейським ключовим постачальником  "Донобуві" стала німецька компанія Salamander Sps Gmbh & Co Kg, яка поставила напряму цій компанії в росію шкіри на 60 тис доларів, додає Trap Aggressor.

"Кіровський комбінат штучних шкір "Іскож", який офіційно називається "Ордену Вітчизняної Війни I Ступеня", системно допомагає російським військовим у війні проти України. Компанія співпрацює з російським волонтерським фондом "Zа Вятку": у березні 2023 року комбінат поставив 5 км джгутів, якими волонтери наповнюють російські аптечки, у травні російські військові записували відео-подяку за отримані джгути, у червні волонтерський фонд знову дякував комбінату за нову партію джгутів, у липні волонтерський фонд звітував про передачу джгутів виробництва комбінату російським військовим у зону бойових дій в Україні.

А вже в серпні комбінат випустив експериментальну партію взуття для російських розвідників та штурмовиків. Окрім того, компанія постійно виграє тендери на постачання підошв російським виправним колоніям. Найбільшим європейським постачальником "Іскожу" у 2023 році стала німецька компанія Neuhaus Gmbh, яка поставила російській компанії електрогенератор вартістю 700 тисяч доларів. На сайті компанії зазначено, що основний засновник Neuhaus - росіянин. Також іспанська компанія Celme Sl поставила "Іскожу" станок для виготовлення гумової підошви вартістю 400 тисяч доларів", - йдеться у матеріалі.

За даними журналістів, до великого вторгнення росії в Україну долучилась і російська компанія "Юнічел". Взимку 2022-го вона відправила до Міноборони РФ усі берці цивільного призначення, які були на складах фірми. Тоді "Юнічел" ще не виготовляла саме військове взуття, проте після запиту від держави компанія почала переходити на виробництво берців для солдатів.

При цьому найактивніший європейський партнер компанії - білоруська фірма з офісом в Німеччині Belintertrans Germany, яка за 2023 рік поставила "Юнічелу" креми, резину тощо різних європейських виробників на 900 тис дол.

Trap Aggressor звернувся до перелічених компаній з країн ЄС за коментарем, але відповіді поки що не отримав. Щоправда у травні 2023 року німецька компанія Salamander публічно пообіцяла добровільно перестати торгувати з росіянами.

Економічна правда

Реклама: