На енергоблоці №5 ЗАЕС відбувається витік із першого контуру реактора - "Енергоатом"

Четвер, 16 листопада 2023, 18:25 -

На енергоблоці №5 Запорізької АЕС стався інцидент із витоком реагентів із першого контуру реактора до другого, який не усунуто досі.

Про це повідомляє НАЕК "Енергоатом".

Як пояснили в компанії, через некомпетентність російського персоналу, зокрема начальника зміни хімічного цеху, який втратив контроль за насиченням фільтрів спецводоочищення, вода першого контуру з розчином борної кислоти почала потрапляти в деаератор машзалу, а звідти знову на всі парогенератори.

"Дії рашистів абсолютно некомпетентні", - наголосив президент "Енергоатому" Петро Котін.

Реклама:

Інцидент із витоком реагентів стався внаслідок дій російських окупантів щодо неправомірного переведення енергоблоку №5 Запорізької АЕС у "гарячий" стан.

За словами Котіна, дії окупантів можуть призвести до втрати цілісності трубок парогенераторів, що не відповідає регламенту безпечної експлуатації енергоблока.

"Своїми діями загарбники вкотре ставлять під загрозу безпеку експлуатації станції та спричиняють постійну деградацію обладнання і почастішання небезпечних випадків його відмов. А це в будь-який момент може призвести до аварійної ситуації", - підкреслив Котін.

Реклама:

Більше того, подібні маніпуляції відбуваються і з енергоблоком №3. 

Зокрема, відбуваються спроби вивести з ремонту енергоблок №3 і розігріти його до "гарячого" стану, щоб енергоблок №5 вивести в "холодний останов".

У НАЕК нагадали, що через порушення ліцензійних умов окупантами на Запорізькій АЕС уже сталася низка аварійних ситуацій, найсвіжіша з яких - 14 листопада 2023 року.

"Крім того, безглузде рішення нинішніх "керівників" станції щодо її переведення в "гарячий" стан спричинило значне збільшення рідких радіоактивних відходів на майданчику станції, що несе потенційну шкоду для персоналу, населення та довкілля", - пояснили в НАЕК.

Нагадуємо:

Унаслідок некомпетентних дій російських окупантів і працівників "Росатома" 14 листопада стався частковий блекаута на Запорізькій АЕС у вигляді знеструмлення енергоблока №6, після чого запустилися дизель-генератори та системи безпеки, які працювали 90 хвилин.

Раніше було зафіксовано небезпеку на енергоблоці №4. Унаслідок його розігріву відбулося протікання радіоактивного теплоносія (води) з першого в другий контур, що є порушенням одного з бар'єрів на шляху поширення радіоактивного забруднення.

Аналогічна ситуація сталася і під час спроби розігріти енергоблок №6.

Раніше повідомлялося з посиланням на голову Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання, ДІЯРУ) Олега Корікова, що російські окупанти мають намір вивести зі стану "холодної зупинки" і зупинки для ремонту енергоблок №3 Запорізької АЕС всупереч чинній ліцензії українського регулятора.

За його словами, зміна стану реакторних установок як енергоблоку №3, так і раніше №4-5, є вкрай небезпечною.

На Запорізькій АЕС, згідно з умовами ліцензій, усі без винятку шість енергоблоків мають перебувати в холодному стані. Порушуючи умови ліцензій Держатомрегулювання, окупанти перевели енергоблоки №4 і №5 у гарячий стан, тобто розігріли до номінальних параметрів.

Реклама: