Тарифи на тепло для населення залишили без змін, промисловість платитиме за ринковою ціною

Понеділок, 28 серпня 2023, 16:32 -

22 серпня уряд продовжив дію ПСО для виробників тепла до 15 квітня наступного року за якою тарифи на тепло для населення залишаться незмінними.

Відповідну постанову Кабмін оприлюднив напередодні.

З урахування продовження дії заборони на перегляд тарифів на тепло, вартість газу з ПДВ для виробників тепла населенню залишиться на рівні 7,42 тисяч гривень за тисячу кубометрів та 16,390 тисяч гривень – для виробників тепла для бюджетних організацій.

При цьому, згідно з внесеними змінами, виробники тепла для промисловості купуватимуть газ за ринковими цінами.

Реклама:

Індикативом ринкової ціни було визначено "Українську енергетичну біржу" де ціна буде визначатися як середньозважена, що склалася на ресурс місяця, що передує місяцю постачання за результатами біржових торгів.

Ціна буде визначатися за період всіх торгових днів з 1 по 20 число включно та з урахуванням коригуючих коефіцієнтів (націнка постачальника 5% та коригуючого коефіцієнту 1,055 для покриття витрат постачальника на робочий капітал через несвоєчасні розрахунки виробників теплової енергії).

У разі відсутності відповідних біржових торгів на УЕБ, ціна залишається на рівні попереднього місяця, що була розрахована за вищенаведеною формулою.

Реклама:

До цього ціна газу для непільгових категорій була зафіксована на рівні 38,325 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

Відтепер, вона буде відображати ринковий рівень та за приблизними розрахунками, з використанням котирувань УЕБ відповідна ціна на вересень становитиме 19,826 тисяч гривень за тисячу кубометрів, що майже вдвічі менше попередньої.

Також Уряд передбачив, що підприємства ТКЕ зможуть залишати 35% коштів, отриманих від споживачів тепла за рахунок призупинення договірного списання коштів з рахунків до кінця року.

Реклама: